Oba Makarnacılık (OBAMShalka arzının resmi sonuçları Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası tarafından kamuoyuna açıklandı. OBAMS halka arz kaç lot verdi?

Oba Makarnacilik Halka Arz Oluyor

Savaş Açıklamaları Sonrasında Halka Arzlarda Kayıp! Son Halka Arzların Güncel Durumu Savaş Açıklamaları Sonrasında Halka Arzlarda Kayıp! Son Halka Arzların Güncel Durumu

OBAMS'ın hisse senetlerinin yatırımcılara halka arzı 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi ve birim fiyatı 39,24 TL'den hisselerden toplamda 96.336.345 lot dağıtıldı.

Halka Arz Büyüklüğü 3,78 Milyar Lirayı Aştı!

Halka arzın büyüklüğü 3,78 milyar TL olduğu açıklanırken, bu süreçte tahsisat oranları; yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 49, yurt içi kurumsal yatırımcılar için yüzde 45 olarak gerçekleşti.

OBAMS halka arzında aynı zamanda yurt dışı kurumsal yatırımcılara yüzde 5 dağıtım yapılırken, şirket çalışanlarına verilen lotların oransal değeri ise yüzde 1 olarak kayıtlara geçti.

OBAMS Halka Arz Kaç Lot Verdi?

Dev gıda şirketi OBAMS'ın halka arzında maksimum 14 adet Lot (549 TL) dağıtım yapıldı.

2024'ün En Büyük Halka Arzı Unvanını Aldı

Halka arzda 3.880.112 yurt içi bireysel yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildi, yurt içi kurumsal yatırımcıların sayısı ise 268 olarak açıklandı. 3,8 milyar liralık halka arz büyüklüğüne ulaşan gıda şirketinin yatırımcıları, heyecanla OBAMS'ın borsada işleme başlayacağı tarihi bekliyor.

Kısa süre önce halka arz edilen Limak Çimento (LMKDC) halka arzına katılım sağlayan bireysel yatırımcı sayısı ise 3.243.525 olarak açıklanmıştı.

Bu durumda OBAMS'ın yatırımcı sayısı LMKDC halka arzına katılan hissedarların sayısını arkada bıraktı ve yeni yılın en büyük halka arzı oldu.

Obams Halka Arz Sonuclari

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.