Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) tarafından 27 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde ihale süreci hakkında açıklamalar yapıldı.

6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu 6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu

Enerji şirketi geçtiğimiz yılın Eylül ayında açıkladığı 2,7 Milyar liralık gelir ile birlikte yatırımcılarını dinç tutmaya devam etmişti. Geçtiğimiz hafta yaptığı iş anlaşmaları ile yukarı yönde seyreden hisse bugün de ''Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı'' ile 107 milyon liralık ihale anlaşması sağladığını duyurdu.

ASKİ tarafından açılan ‘’İvedik Pompa İstasyonu Çatı Tipi Güneş Enerji Santrali” ihalesini baz bedeli KDV hariç 107.318.000, -TL’dir. (Yüz yedi milyon üç yüz on sekiz bin Türk lirası) ile GESAN enerjinin kazandığı duyuruldu. Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklaması da şöyle;

KAP Açıklaması

Enerji şirketi yaptığı ihale anlaşmasının detaylarını KAP'a şöyle duyurdu;

''Şirketimiz, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘’İvedik Pompa İstasyonu Çatı Tipi Güneş Enerji Santrali” konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. olmuştur. İhale baz bedeli KDV hariç 107.318.000, -TL’dir. (Yüz yedi milyon üç yüz on sekiz bin Türk lirası)
İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.
Saygılarımızla,''