Yüzde 100 oranında yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmeleri ile madencilik faaliyetlerini sürdürmeye devam eden CVK Madencilik (CVKMD), halka arz sürecinin ardından kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyor.

Cvk Madencilik Cvkmd Siparis Aciklamasi

3 Dev Şirket Yarın Temettü Ödemelerini Hesaplara Yatıracak 3 Dev Şirket Yarın Temettü Ödemelerini Hesaplara Yatıracak

2023'ün gözde şirketlerinden olan CVKMD, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada madencilik şirketinin bağlı ortaklığı olan Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.'nin yeni bir sözleşmeye imza attığı yatırımcılara açıklandı.

Yurt dışında yerleşik bir şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşan Hayri Ögelman Madencilik'in bu imzası, CVK Madencilik tarafından KAP'ta duyuruldu.

Söz konusu bu siparişin toplam bedeli ise 32.042.000 TL olarak kayıtlara geçti. Sipariş bedeli Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) güncel kuru ile dolar cinsinden yaklaşık 1.035.000 ABD Dolarına denk geliyor.

CVKMD KAP Açıklaması

CVKMD'nin KAP'ta yaptığı açıklamanın tam metni şu şekilde:

"Bağlı Ortaklığımız Hayri Ögelman Madencilik A.Ş., yurt dışında yerleşik bir şirket ile "Maden Cevheri Satışı" konusunda anlaşmıştır. Siparişin toplam bedeli yaklaşık 32.042.000,00 Türk Lirası (1.035.000,00 USD)'dır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.