Son dönemin en fazla kazandıran halka arzlarından Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY) borsada işlem görmesinden sonra ilk defa tavan bozarak düşüşe geçti. Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. şirketi son dönemde yatırımcısına büyük ölçüde kazandıran şirketler arasında yer alıyor. Bugün itibariyle tavan bozan şirket hisseleri düşüşe geçmeye başladı.

Hisseler Düşüşe Geçti

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY), 16 Mayıs itibariyle Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. İşlem görmesinin ardından 9 gün boyunca tavan serisini sürdüren şirket hem hisse fiyatlarını büyük ölçüde artırırken piyasa değerinde de büyük artış kaydedildi. Şirketin borsadaki 10. gününde ise hisse tavan bozarken düşüşe geçmeye başladı. Borsada yeni işlem görmeye başlayan şirket miilyon dolarlık anlaşmaları duyurmaya devam ediyor. Şirketin büyümeyi hedefleyen vizyonu ve falliyetleri çerçevesinde halka arz şirketinin borsadaki dev firmalar arasında yer alması öngörülüyor.

Altınay Savunma Şirketi Hakkında

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY), hareket kontrol sistemleri, insansız sistemler, deniz sistemleri, silah sistemleri, mühimmat imha ve üretim sistemleri alanlarında müşterilerine uygun çözümler üreterek faaliyetlerine devam ediyor. Şirketin halka arz olmasıyla birlikte piyasa değeri büyük ölçüde artarken ülkenin savunma teknolojileri alanında gelişmesini de sağlayacak.

Şirket halka arz gelirlerini şu alanlarda kullanacak;

– Yüzde 50 Yeni tesis ve üretim teknolojileri yatırımları.

– Yüzde 15 Test ve doğrulama teknolojileri ile ar-ge ve ür-ge yatırımları

– Yüzde 5 Global satış ve pazarlama ağı yatırımları.

– Yüzde 15 İşletme sermayesi.

– Yüzde 5 Finansal borç ödemeleri.

Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı

– Yüzde 10 Şirket satın alımı ve/veya iş ortaklıkları kurulması.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.