Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

ABD'nin en büyük ikinci bankası olan Bank Of America (BofA), Bist100'de işlem gören o 2 şirket hissesi için AL tavsiyesinde bulundu. Yatırım bankaları tarafından müşteriler için sunulan 'AL' tavsiyeleri birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. BofA tarafından yapılan yeni değerlendirmelere göre iki şirket hissesinin hedef fiyatı güncellendi. Yapılan açıklamada bu iki hisse için 'AL' tavsiyesinde bulunuldu.

2 HİSSE İÇİN AL TAVSİYESİNDE BULUNDU

Sektör endekslerine bakıldığında aralarında en çok yükselen bankacılık oldu. ABD merkezli yatırım bankası olan Bank of America iki hisse için hedef fiyatını değiştirdi. Dev banka iki hisse için 'AL' tavsiyesinde bulunduğunu da yatırımcılarıyla paylaştı.

Bank Of America tarafından yayınlanan veriler kapsamında yatırım bankasının Borsa İstanbul’da işlem gören Garanti Bankası (GARAN) hisseleri için hedef fiyatını 99 TL’den 136 TL’ye çıkardığı görüldü. Bank of America tarafından Yapı Kredi Bankası (YKBNK) hisseleri için de hedef fiyatını 36 TL’den 47 TL’ye çıkardığı görüldü. Yatırım bankası iki hisse için 'AL' tavsiyesinde bulundu.

YKBNK VE GARAN HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da YKBNK koduyla işlem gören şirket hisseleri 14 Mayıs itibariyle 31,10 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri son bir ayda yüzde 1,58 değer kaybı yaşadı. YKBNK hisseleri yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 197,04 oranında iyi bir getiri sağladı.

Borsa İstanbul'da GARAN koduyla işlem gören şirket hisseleri 14 Mayıs itibariyle 88,10 TL seviyesinde. GARAN hisseleri haftalık bazda yüzde 1,32, aylık bazda ise yüzde 18,10 değer artışı sağladı. Hissenin uzun vadeli yatırımcıları bir senede yüzde 195,64 oranında kazanç elde etti. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.