Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Gökay Tuğsavrol, altındaki güncel gelişmeleri ve önümüzdeki süreçte nasıl bir değişim yaşayacağını takipçileriyle paylaştı. Uzman isimler tarafından yapılan değerlendirmeler birçok kişi tarafından takip ediliyor. Borsa, dolar, euro ve altın arasında kararsız kalan yatırımcılar altında yaşanan hızlı yükselişin ne kadar daha devam edeceğini merak ediyor. Geçtiğimiz hafta en çok kazandıran yatırım aracı olan altında nasıl bir değişim yaşanacak?

Ülkemizde en güvenilir yatırım araçları arasında yer alan altın, birçok kişi tarafından değerlendirmeye alındı. Altında son dönemde yaşanan yükseliş yatırımcıların da dikkatini çekmiş durumda. Altının önümüzdeki dönemde nasıl bir değişim yaşayacağı bu nedenle herkes tarafından merak edilmeye başlandı. 

3500-4000 TL SEVİYESİ İÇİN TARİH VERİLDİ

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Gökay Tuğsavrol, altındaki güncel gelişmeleri ve olası durumları takipçileriyle paylaştı. Uzman isim Temmuz ayında gram altın için 3 bin TL civarında bir piyasa beklentisi içerisinde olduklarını belirtirken bu durumun yıl sonunda ise gram altın fiyatının 3500-4000 TL arasında seyredebileceğini açıkladı. 

15 Mayis Altın Tahmin Yorum

Altın ve para piyasaları uzmanı Gökay Tuğsavrol, altın hakkındaki yaptığı değerlendirmede, geçen hafta altının zirveye ulaştığını belirtti. Uzman isim bu dönemde altında alım fırsatları olduğunu vurgulayarak özellikle Amerika'da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve enflasyon rakamlarının açıklanacağı günlerde ufak yükselişler öngörüldüğünü açıkladı.

15 Mayıs 2024 Çarşamba Altın Fiyatları

Gram altın

Alış 2.453,88 TL

Satış 2.454,12 TL

Çeyrek altın

Alış 3.998,00 TL

Satış 4.041,00 TL

Yarım altın

Alış 8.024,00 TL

Satış 8.085,00 TL

Cumhuriyet altını

Alış 15.968,00 TL

Satış 16.091,00 TL

ONS altın

Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu Halka Arz Olacak Lojistik Şirketinin Talep Toplama Tarihi Belli Oldu

Alış 2.361,23 TL

Satış 2.361,64 TL

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.