Para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni hafta için yatırım araçlarındaki değerlendirmelerini takipçileriyle paylaştı. Altın sektöründe uzun seneler boyunca değerlendirmelerini takipçileriyle paylaşan İslam Memiş, bu hafta piyasalarda dolar, euro, altın ve borsa gibi yatırım araçlarının nasıl bir seyirde olacağını açıkladı.

ALTIN UZMANI UYARDI

İslam Memiş önümüzdeki süreç için ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaların piyasa üzerindeki etkilerini vurgulayarak; ""Küresel piyasalarda bu hafta ABD’de açıklanacak enflasyon verilerini ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarını takip edeceğiz. Her ikisi de önemli. Dolar, Euro ve emtia fiyatlarında yeni fiyatlamalara neden olacağını göreceğiz. Fed’in Eylül’de faiz indirime gitme ihtimali yüzde 61 olarak fiyatlanıyor.

Dev Holdingin En Çok Kazandıran 8 İştirak Şirketi! 5 Yılda Rekor Artış Görüldü Dev Holdingin En Çok Kazandıran 8 İştirak Şirketi! 5 Yılda Rekor Artış Görüldü

Islam Memis

Enflasyon verisi ve Powell’ın açıklamaları, ihtimallerin yeniden güncellenmesine neden olacak. Powell’ın Salı günü yapacağı açıklamalar ise Fed’in gelecek politikaları açısından önemli olur. ABD’de ÜFE, Çarşamba günü de TÜFE açıklanacak. Salı günü piyasalar için önemli bir gün olacak! Cuma günü Avrupa bölgesinde enflasyon verisini takip edeceğiz." ifadelerini kullandı.

NEGATİF YÖNDE HAREKET BEKLENİYOR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş bu hafta altın için yaptığı açıklamalarda negatif bir seyrin olmasını beklediğini belirtti. Uzman isim ons altının 2 bin 360 dolar seviyesinden kapanış yaptığını belirterek bu hafta negatif yönde hareket etmesini beklediğini açıkladı.. Altın Uzmanı İslam Memiş ons altının 2 bin 280-2 bin 380 dolar aralığındaki bant aralığı geçerliliğini koruduğunu belirterek gram altın yatırımcısının onsu takip etmesi gerektiğini de açıkladı.

İslam Memiş tarafından yapılan açıkamada ons altının gerilemesinin gram altının fiyatlarında da gerilemeye neden olabileceğini belirtti. Yatırımcılar için yavsiyede bulunan Memiş; "2 bin 280 dolar karşılığındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa o gün ucuz olduğunu bilmek gerek." ifadelerini ayrıca sözlerine ekledi.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.