Artemis Halı'nın (ARTMShalka arzının resmi sonuçları İnfo Yatırım tarafından kamuoyuna açıklandı. ARTMS halka arzında her bir yatırımcıya kaç lot verildi?

Yeni Halka Arz İçin Geri Sayım Başladı! Detaylar Belli Oldu Yeni Halka Arz İçin Geri Sayım Başladı! Detaylar Belli Oldu

Artemis Hali Artms Halka Arz Kac Lot Verir

ARTMS paylarının yatırımcılara halka arzı 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi ve birim fiyatı 25,35 TL olan hisselerden toplamda 20 milyon adet satıldı.

ARTMS Halka Arz Kaç Lot Verdi?

Halka arzın büyüklüğünün 507.000.000 TL olduğu duyuruldu ve bu süreçte tahsisat oranları; yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 99,80, yurt dışı bireysel yatırımcılar için ise yüzde 0,20 olarak gerçekleşti.

Dev halı şirketi ARTMS halka arzında maksimum 10 adet Lot(253 TL) dağıtım yapıldı.

ARTMS Halka Arzı OBAMS'ın Gerisinde Kaldı

Halka arzda 2.185.014 adet yurt içi bireysel yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildi, yurt içi kurumsal yatırımcıların sayısı ise 49 olarak açıklandı. 507 milyon liralık halka arz büyüklüğüne ulaşan halı şirketinin yatırımcıları, heyecanla ARTMS'nin borsada işleme başlayacağı tarihi bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde halka arz edilen gıda şirketi Oba Makarnacılık'ın (OBAMS) halka arzına katılım sağlayan bireysel yatırımcı sayısı ise 3.388.122 olarak açıklanmıştı.

Bu durumda ARTMS'in yatırımcıları OBAMS halka arzına katılan hissedarların sayısından geride kaldı.

Artms Halka Arz Sonuclari

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.