Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

Türkiye'de yatırımcıların merakla takip ettiği bilançolarla ilgili de şirketler tarafından tarihler de gelmeye devam ediyor. Genel Kurul toplanarak bilanço açıklarken bu süreçte de beklenen tarihler de belli oldu. Şirketler genel kurulda yaptıkları görüşmeler sonrası aldıkları kararları da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a bildiriyor. Açıklanan bilançolar sonrasında ise temettü ödemelerine dair de kararlar alınabiliyor.

Borsa İstanbul seçim sonrası bayram öncesi rekor üstüne rekor kırdı. Ramazan bayramı tatiline endekste rekorla giren yatırımcılar da; sürekli işlemlerin de tekrar başlayacağı 15 Nisan 2024 Pazartesi gününe odaklandı. İşte bayram tatilinden sonra da ilk haftada bilanço açıklayacak şirketler de netleşti. İşte bu hafta bilanço açıklaması planlanan şirketler listesi de belli oldu.

2023 yılının 4. çeyreğine ait bilanço bilgileri halkaarz.com.tr adresinde yer alıyor. İşte 15 - 19 Nisan 2024 tarihlerinde de açıklanması planlanan bilançolar da belli oldu.

Şirket Unvanı (Hisse kodu) Beklenen bilanço tarihi
GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL) 15 Nisan 2024
Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM) 17 Nisan 2024
Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) 17 Nisan 2024
Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) 18 Nisan 2024

Bayram tatili sonrası sırasıyla ilk olarak GÜR-SEL Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş. (GRSEL) şirketi 15 Nisan'da, Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM) şirketi 17 Nisan'da, Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) şirketi 17 Nisan'da ve son olarak da Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) 18 Nisan 2024 tarihinde bilançolarını açıklayacak.