Borsa İstanbul’da EMKEL koduyla işlem gören Emek Elektrik, yüzde 100 bağlı ortağı Emek Satış Pazarlama A.Ş.’nin Irak’ta bir şirketten büyük bir sipariş aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Emek Elektrik Emkel Kap Aciklamasi

Şirketin açıklamasına göre, bağlı ortaklığı Emek Satış Pazarlama A.Ş., Irak’taki bir firmaya akım gerilim trafoları ve yüksek gerilim ayırıcı sağlamak için 1.900.000 dolarlık bir sipariş aldı.

EMKEL KAP Açıklaması

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı duyurunun tam metni şu şekilde:

"Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı Emek Satış Pazarlama A.Ş. Irak'ta yerleşik bir firmadan akım gerilim trafoları ve yüksek gerilim ayırıcı tedariki için sipariş almıştır. Sipariş bedeli 1.900.000Usd'dir."

EMKEL Hisse Performansı

Bu siparişin duyurulmasıyla birlikte, Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş.’nin borsadaki hisseleri değer kazandı. Bugün 18,51 TL’den açılan hisseler, sipariş öncesi 17,73 TL’den işlem görüyordu.

KAP’a yapılan açıklamanın ardından hisseler 19,14 TL’ye kadar çıktı. Ancak, hisseler daha sonra geri çekilerek 18,27 TL’ye kadar düştü.

İlaç Şirketi 128 Milyon TL'lik İhale Sonucunu Duyurdu İlaç Şirketi 128 Milyon TL'lik İhale Sonucunu Duyurdu

Yatırımcıya yıllık yüzde 565 kazandıran hisseler, aylık bazda yüzde 5,23 değer kaybetti. Hisseler, geçen haftayı düşüşle tamamlamıştı.

EMKEL hisse senetleri haftalık bazda ise yüzde 3,41 artış gösterdi.

Emkel Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.