Son günlerde hisselerinde yaşanan düşüşlerle gündeme gelen Kuzey Boru (KBORU) yeni anlaşmanın detaylarını kamuoyuna açıkladı.

SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi SPK Bülteni Açıklandı! 3 Şirkete Sürpriz Onay Geldi

Kuzey Boru Kboru Bilanco

Kuzey Boru (KBORU) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) bugün yapılan açıklamada, milyonlarca liralık satış sözleşmeleri hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi.

KBORU, 57,4 Milyon TL'lik Satış Yaptı!

Söz konusu sözleşmenin yurt içinde yerleşik firmalar ile "Hatay İli Etap 4 Kırsal 500 Deprem Konutu Projesi, Manisa Demirci Kuzuköy Göleti Sulaması, Muğla Kavaklıdere Çavdır Sulaması" projelerini kapsadığını vurgulayan KBORU yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Yapım işleri ve boru alımı için imzalanan bu sözleşmelerin toplam değerinin ise KDV dahil 57.454.095 TL olduğu ayrıca vurgulandı.

Bahse konu olan ve 57 milyon lirayı geçen anlaşmaların, KBORU için 2024 yılı satış hedefindeki etkisi yüzde 1,25 olarak kayıtlara geçti.

KBORU KAP Açıklaması

KBORU'nun 57 milyon lirayı aşan anlaşmalara ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz 05.03.2024 (Bugün) tarihinde toplam 57.454.095 TL (KDV dahil) tutarında ve tamamı tahsil edilmiş olan "HDPE100 ve Koruge Boru" satış sözleşmeleri imzalamıştır. Bu sözleşmelere ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir:

Yurtiçinde yerleşik firmalar ile " Hatay İli Etap 4 Kırsal 500 Deprem Konutu Projesi, Manisa Demirci Kuzuköy Göleti Sulaması, Muğla Kavaklıdere Çavdır Sulaması  

" projeleri, yapım işleri ve boru alımı.

Yapılan sözleşmelerin 2024 yılı satış hedefindeki etkisi % 1,25 dir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.