Türkiye'nin en büyük şirketi olan Koç Holding'in (KCHOL) iştirak şirketleri bugüne dek ne kadar kazandırdı? En çok kazandıran hisseler belli oldu. Ülkemizde 1926 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan holding bugüne kadar onlarca farklı sektörde yeni iştirakler kazanırken yatırımcılarına da büyük oranda kazandırmaya devam ediyor. Ülkemizde dev yatırımlarıyla bilinen holding şirketi farklı sektörlerde iştirakleriyle çalışmaya devam ediyor. Son dönemde en çok kazandıran ortak şirketler belli oldu.

Borsada Yatırım Şirketinden 3,6 Milyarlık Dev Alım Borsada Yatırım Şirketinden 3,6 Milyarlık Dev Alım

EN ÇOK KAZANDIRAN ŞİRKETLER

Koç Holding (KCHOL) iştiraki olarak sektörde uzun süredir faaliyetlerine devam eden onlarca farklı firma bulunuyor. Bu firmalardan yatırımcısına uzun vadede en çok kazandıran şirketler belli oldu. 5 yıl içinde yatırımcısına en çok kazandıran Koç Holding iştiraki 8 şirket sıralandı. Yapılan analize göre en çok kazandıran ilk iştirak yüzde 9.900 oranla Türk Traktör (TTRAK) oldu. Son beş yıl içerisinde en çok değer kazanan diğer bir şirket ise yüzde 3.070 oranla Otokar (OTKAR) oldu. Koç Holding iştiraki olarak en çok kazandıran 3. hisse ise yüzde 3000 değerlenmeyle Ford Otomotiv (FROTO) oldu.

  1. Türk Traktör (TTRAK), yüzde 9.900
  2. Otokar (OTKAR), yüzde 3.070
  3. Ford Otomotiv (FROTO), yüzde 3.000
  4. Aygaz (AYGAZ) yüzde 2.600
  5. Tofaş Otomobil (TOASO) yüzde 2.380
  6. Yapı Kredi Bankası (YKBNK) yüzde 1.800)
  7. Tüpraş (TUPRS) yüzde 1.350)
  8. Arçelik (ARCLK) yüzde 1.250

Koç Holding iştiraki olan 8 hisse yatırımcısına büyük oranda kazandırdı. En büyük şirketler arasında yer alan bu hisseler değer artışı yaşamaya devam ediyor. Borsada rekor seviyeler görülürken yabancı yatırımcılar tarafından Borsa İstanbul'a olan ilgi de yükselmiş durumda.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.