Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) tarafından 28 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde ihale süreci hakkında açıklamalar yapıldı.

Güneş enerjisi firması, yaptıkları açıklamalarda daha önce yapılan iş anlaşmasının detayları ve sonucuna dair açıklamalarda bulundu. Gündemin en ilgi çeken anlaşmalarından biri olan ihalenin bedeli tamı tamına ''1.053.000.000 TL''

Geçtiğimiz günlerde, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Tedarik ve Hizmet Yönetimi Bölüm Başkanlığı tarafından 13.03.2024 tarihinde gerçekleştirilen ‘T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali” konulu ihalede en uygun fiyatı vererek, ihalede 1. sırada yer aldığı ve İhaleyi düzenleyen kurum tarafından sözleşme imzalanmasına ilişkin gönderilen davet mektubunun resmi olarak şirkete ulaştığı belirtildi. İhale bedeli KDV hariç 1.053.000.000 TL olarak açıklandığını şirket KAP açıklamasında belirterek detayları duyurdu.

Yeni Halka Arz Gümbür Gümbür Geliyor! 113 Milyon 750 Bin Liralık Sözleşme İmzaladı Yeni Halka Arz Gümbür Gümbür Geliyor! 113 Milyon 750 Bin Liralık Sözleşme İmzaladı

KAP Açıklaması

Enerji şirkeit tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Daha önce 22.03.2024 tarihli özel durum açıklamamızda; Şirketimizin, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Tedarik ve Hizmet Yönetimi Bölüm Başkanlığı tarafından 13.03.2024 tarihinde gerçekleştirilen ‘T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali” konulu ihalede en uygun fiyatı vererek, ihalede 1. sırada yer olduğu bildirilmişti.

İhaleyi düzenleyen kurum tarafından sözleşme imzalanmasına ilişkin gönderilen davet mektubu resmi olarak şirketimize ulaşmıştır.

Yasal süreler içinde söz konusu davete icabet edilecek olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.'' denildi.