YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK), 2023 yılı ortaklar olağan genel kurul toplantısını 14 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirdi. Toplantının ardından şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimle genel kurul kar payı dağıtımı hakkında açıklama yaptı.

14 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, 21 Mayıs 2024 tarihli kar dağıtımına ilişkin yönetim kurulu teklifinin yerine verilen önerge doğrultusunda 2023 yılı dağıtılabilir karının ve sermaye düzeltmesi olumlu farklarının sermayeye eklenerek pay sahiplerine bedelsiz hisse olarak dağıtılmasına karar verildi. Bu kararla birlikte, şirketin %228,11307 oranında bedelsiz sermaye artırımı yaparak hissedarlara bedelsiz pay vereceği belirtilmiştir.

Lotlarınız 5 Kat Artacak! Holding Şirketi Bedelsiz Kararını SPK'ya İletti Lotlarınız 5 Kat Artacak! Holding Şirketi Bedelsiz Kararını SPK'ya İletti

Yapılan açıklamada, şirketin 2023 yılında elde ettiği karın ve sermaye düzeltmesi olumlu farklarının, tüm pay sahiplerine adil bir şekilde payları oranında bedelsiz olarak dağıtılacağı vurgulanmıştır.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin 14.06.2024 tarihinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısında verilen önerge sonucunda şirketin 2023 yılı dağıtılabilir karı ile sermaye düzeltmesi olumlu farklarının sermayeye eklenerek tüm pay sahiplerine payları oranında, bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına karar verilmiştir.'' denildi.