Ekonomist Tunç Şatıroğlu tarafından yapılan bu haftaki değerlendirmelerde altın için önemli açıklamalar yapıldı. Ülkemizde en güvenilir yatırım araçlarından biri olarak görülen altın son zamanlarda ciddi yükselişler yaşarken yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Son haftada en çok kazandıran yatırım aracı altın olduğu görülürken birçok kişi hem yatırımlarını güvende tutmak hem de enflasyona karşı parasını korumak için altına yatırım yapmaya yöneldi. Yatırımcılar önümüzdeki süreçte altında nasıl bir değişim meydana geleceğini merak ederken uzmanlar tarafından yapılan yorumları incelemeye koyuldu.

Merkez Bankasında İstifa Şoku! Borsayı Nasıl Etkileyecek? Pazartesi Borsa Düşecek Mi? Merkez Bankasında İstifa Şoku! Borsayı Nasıl Etkileyecek? Pazartesi Borsa Düşecek Mi?

UZMAN İSİM UYARDI

Ekonomist Tunç Şatıroğlu yaptığı açıklamada altın fiyatları için önemli değerlendirmelerde bulundu. Ünlü ekonomist FED'in faiz indirimi, jeopolitik riskler ve Çin Merkez Bankası'nın altın talebinin artması, altın fiyatlarının değişmesinde büyük rol oynayabileceğini belirtti. Şatıroğlu altın yatırımcılarına sabırlı olmaları gerektiğini vurgularken altın yatırımlarında uzun vadeli bir strateji yürütülmesi gerektiğini belirtti. Uzman isim son dönemdeki fiyat dalgalanmalarının geçici olabileceğini ve altının değer kazanmaya devam edebileceğini sözlerine ekledi. 

Altın 13 Mayıs Değerlendirmesi

3000 SEVİYESİ GÖRÜLEBİLİR

Ekonomist Tunç Şatıroğlu yaptığı değerlendirmede ons altın için 2450 ila 2500 dolarlık bir hedef belirlediğini duyurdu. Şatıroğlu açıklamasında gram altının da 3000 seviyelerine kadar ulaşabileceğini de izleyicilerine aktardı. Tunç Şatıroğlu altın yatırımı yapacak olan kişilere güvenilir kurumlar üzerinden veya kuyumculardan altın alınması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ünlü ekonomist yatırımcıların sahte veya düşük kaliteli altınlardan uzak durmasını bunun için de güvenilen yerlerden altının alınması gerektiğini belirtti.

Yatırımcılar önümüzdeki günlerde altın fiyatlarında nasıl bir değişim yaşanacağını merak ediyor. Tüm yatırım araçları arasında en çok getiriyi sağlayan altının önümüzdeki süreçte de yükselişini devam ettirmesi uzmanlar tarafından öngörülüyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.