Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV) tarafından yapılan Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirisine göre şirket Nisan ayında toplamda 3.4 Milyar TL'lik ev ve araç sözleşmesi imzalandığını belirtti. Katılımevim şirketi kişilerin kendi birikimleriyle ev-araba sahibi olmalarını sağlayan bir tasarruf finansman firması olmaktadır. Şirket sağladığı hizmet sayesinde kişilerin daha kolay şekilde ev ve araba alabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Son dönemde birçok kişi tarafından kullanılan tasarruf ve finansman şirketleri kişilerin istediği ev ve araba için uygun taksit imkanları sunmaktadır. Faizsiz şekilde yürütülen bu işlemler katılımcılardan bir kereye mahsus organizasyon ücretiyle yürütülmektedir. Türkiye'nin en büyük katılım bankalarından biri olan Katılımevim şirketi de bu bağlamda müşterilerini ev ve araba sahibi yapmak için faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

NİSAN'DA 3,4 MİLYAR TL'LİK SÖZLEŞME İMZALANDI

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. (KTLEV) tarafından 2 Mayıs tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirket tarafından müşterilerle 3.402.816.000,00 TL değerinde yeni ev ve araç sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Yapılan bu açıklamaya göre şirket yeni dönemde birçok müşterisine yeni hizmetler sunmaya devam edecek.

Şirket tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı SPK'dan O 4 Hisseye Tedbir ve Yasak Kararı

"Şirketimizce 2024 Nisan ayında toplam 3.402.816.000,00 TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesi imzalanmıştır.  

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

Saygılarımızla, "

KTLEV HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da KTLEV koduyla işlem gören şirket 2 Mayıs itibariyle 174,40 TL'den işlem görüyor. Şirket hisseleri günlük bazda yüzde 5 yükseliş yaşarken haftalık ise bu artış yüzde 15,57 olarak gerçekleşti. KTLEV hisse sahipleri son ayda yüzde 34,88 kazanç sağlarken yılbaşından bu yana yüzde 135,84 kazanç elde etti. Şirket tarafından yapılan açıklama hisse fiyatlarının değişmesinde büyük ölçüde etkili oldu.