Borsada bugün haftalık piyasalar kapanırken Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a da önemli açıklamalar geldi. Bu doğrultuda Türkiye'nin lider gıda temsilcisi Ülker tarafından da kredi anlaşması duyuruldu.

Enerji Devinden Bedelsiz Sermaye Artırımı Potansiyeli Ve Detayları Enerji Devinden Bedelsiz Sermaye Artırımı Potansiyeli Ve Detayları

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) tarafından bugün 29 Mart 2024 Cuma günü tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimdeUluslararası Finans Kurumu (IFC) ile imzalanan Kredi Sözleşmesi hakkında açıklama yapıldı.

ÜLKER'DEN 2 YIL VADELİ 75 MİLYON AVROLUK KREDİ

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, ''Şirketimiz, IFC ile 2 yıl vadeli 75 milyon avro tutarında kredi kullanmak üzere sözleşme imzalamıştır. Söz konusu kredi, sürdürülebilirlik yatırımları ve büyümeye yönelik işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanında kullanılacaktır.'' denildi.

Ülker, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş adıyla Sabri Ülker ve Asım Ülker tarafından 22 Şubat 1944'te kurulmuş gıda üreticisi şirket. Ülker ürünlerini 100'ün üzerinde ülkeye ihraç etmektedir.Gıda sektöründe, farklı kategorilerde çok sayıda ürünleri bulunmaktadır.

Üst kuruluşları: Yıldız Holding

Kurucuları: Sabri Ülker, Asım Ülker

Yan kuruluşları: Godiva Chocolatier, Ülker Çikolata Sanayi A.S., DİĞER

CEO: Mehmet Tutuncu (2014–)

Hisse senedi fiyatı: ULKER (IST) ₺104,40 +1,20 (+%1,16)
29 Mar 17:49 GMT+3 - Sorumluluk reddi beyanı

Çalışan sayısı: 8.923

Kuruluş tarihi: 22 Şubat 1944

Genel merkezi: İstanbul