Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) tarafından 2 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ürün satışları hakkında açıklama yapıldı.

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) şirketi, 12 farklı şirket ile toplam 113.750.000 TL (KDV dahil) tutarlı ürün satış sözleşmesi imzaladığını KAP aracılığıyla yatırımcısına duyurdu. Tekstil şirketi, haftanın 2. işlem günün pozitif başlarken anlaşma detayları da yatırımcılara duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi Yatırımcısına Yüzde 87 Oranında Kazandıran Hisseden Temettü Müjdesi

''Şirketimizin ürün satışları kapsamında 01.03.2024 – 29.03.2024 tarihleri arasında yurtiçinde 12 farklı şirket ile toplam 113.750.000 TL (KDV dahil) tutarlı ürün satış sözleşmesi imzalanmıştır. Yapılan bu anlaşmalara bağlı olarak sözleşme bedellerinin tamamı şirketlerden ön ödemeli olarak tahsil edilmiştir. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.'' denildi.

Rubenis Hakkında Kısa Bilgiler

Rubenis Şanlıurfa'dan aldığı pamuk ile üretim yapmaktadır. Ayrıca Rubenis 2020 yılı sonunda organik iplikten örme ham kumaş üretimine ve satışına başlamıştır. Şirket iplik üzerine pek çok uluslararası denetimden geçmiş ve kalite sertifikaları almıştır. Bu da Rubenis'i diğer iplik üreticilerine göre öne çıkarmaktadır.