OBA Makarnacılık, sosyal medyada dolaşan ve şirketin kalitesiz un kullandığı iddialarını reddetti.

F/K Oranına Göre Alınması Gereken Hisseler! 2024'ün En Ucuz Borsa Hisseleri F/K Oranına Göre Alınması Gereken Hisseler! 2024'ün En Ucuz Borsa Hisseleri

Oba Makarnacilik Obams Bozuk Un

Şirket, bu iddiaları yargıya taşıyacağını duyurdu.

OBAMS Halka Arz, İddialara Cevap Verdi

Borsa İstanbul’da OBAMS koduyla işlem gören OBA Makarnacılık, Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayıyla Şubat ayında halka açıldı.

İlk başta hisse değerleri yükselirken, geçtiğimiz Cuma günü 69,40 TL zirvesinden düşüşe geçti ve düşüş eğilimi devam etti. Sonrasında, şirketin kalitesiz un kullandığına dair iddialar sosyal medyada yayıldı.

Şirket, bu iddialara hızla yanıt vererek detaylı bir açıklama yaptı ve suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

İddialar Hakkında Hukuki Süreç Başlatılacak

OBA Makarnacılık’ın hisseleri, son günlerde oynak bir seyir izliyor. Cuma gününden itibaren hisselerde görülen dalgalanmalar bugün de devam etti.

Sosyal medyada yayılan görüntüler ve iddialar sonrası hisseler daha da oynaklaştı. Şirket, sosyal medyada yayılan ve ürünlerinin kalitesiz olduğu iddialarının gerçek dışı olduğunu, tedarikçideki bir sorun nedeniyle ilgili ürünlerin imha edildiğini ve zararın sigorta tarafından karşılandığını açıkladı.

Ayrıca, iddiaları yaymakla suçlananlar hakkında hukuki ve cezai işlemlerin başlatılacağını duyurdu.

OBAMS Hisseleri Sert Düşüşte

OBA Makarnacılık’ın hisseleri Borsa İstanbul’da sert düşüşler yaşamaya devam ediyor. Hisseler, kısa sürede 69,5 TL’den 47,5 TL’ye düşerek yatırımcılarına büyük kayıplar yaşattı.

13 Mart Çarşamba günü TSİ 14.02 itibariyle yüzde 4,80 oranında yükselen OBAMS hisseleri 50 TL'lik fiyata dayandı. Yatırımcılar ise hisselerde yaşanan günlük yükselişin ne zaman kalıcı olacağını ve kazanç sağlayacağını merak ediyor.

Obams Hisse Son Durum