Ülkemizde birçok yatırımcının sürekli olarak takip ettiği son halka arz şirketler karlarını artırmaya devam ediyor. Son 9 halka arzın güncel getirileri belli oldu. Yatırımcılar tarafından sürekli olarak takip edilen halka arz şirketleri son dönemde yatırımcılarına büyük oranda kazançlar sağlamayı başardı. Son halka arz olan şirketlerin güncel getirileri yatırımcılar tarafından araştırılmaya başlandı.

SON 9 HALKIN GÜNCEL GETİRİLERİ

Son halka arz şirketlerin güncel getiri tabloları belli oldu. Borsa İstanbul'da SPK tarafından onay alarak işlem görmeye başlayan son 9 hisse; ALVES, ODINE, ARTMS, LMKDC, MOGAN, BORSK, ENTRA,  OBAMS ve RGYAS olmakta. Bu hisselerin sağladığı getiriler şu şekilde;

Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALVES) yüzde 198 getiri sağladı.

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE) yüzde 162 getiri sağladı.

Artemis Hali A.Ş. (ARTMS) yüzde 122 getiri sağladı.

Limak Dogu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC) yüzde 65 getiri sağladı.

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş. (MOGAN) yüzde 54 getiri sağladı.

Bor Şeker A.Ş. (BORSK) yüzde 33 getiri sağladı.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA) yüzde 21 getiri sağladı.

Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OBAMS) yüzde 6 getiri sağladı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGYAS) yüzde 8 getiri sağladı.

Halka arz olan dev şirketlerin halka arz sonucunda elde ettiği geliri ne şekilde yatırım yaptığı şirketin değerlenmesinde büyük rol oynuyor. Borsa İstanbul'a SPK tarafından yapılan onaylarla birlitke yeni halka arz şirketleri katılmaya devam ediyor. Yatırımcılar halka arz şirketlerine yatırım yaparak uzun vadede iyi kazançlar elde edebiliyor.

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.