Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerin hareketliliği, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Borsa Halka Arzlar

Fitch Ratings’in not artırımının ardından başlayan iyimserlik, bu hafta yerini satış baskısına bıraktı.

BIST 100 endeksi, haftaya 9337 puanla başladı ve 9100 puanlık kritik eşiğin üzerinde kalma mücadelesi verdi. Yatırımcıların gözü ise bu olumsuz durumdan kurtulmak için yeni halka arz edilecek şirketlerde.

LMKDC ve OBAMS Halka Arzları Beklenenleri Verdi Mi?

Bu yıl piyasaya sürülen yeni halka arzlar, geçen yıl piyasadan çekilen yatırımcıları geri çekme potansiyeline sahipken, beklenmedik tavan serileriyle şaşırtmaya devam ediyor.

LMKDC ve OBAMS gibi hisseler, geçen haftaki kar realizasyonları sonucu düşüş yaşarken, bu durumun diğer halka arz edilen hisselerde de tekrarlanabileceği endişesi taşınıyor.

9000'in Altında Küçük Yatırımcı İçin Alarm Zilleri

Yatırım Finans Direktörü Dr. Nuri Sevgen’in analizine göre, BIST 100 endeksi 9000 puanın altına düşerse, özellikle kısa vadeli yatırım yapmak istemeyen küçük yatırımcılar piyasadan çıkabilir. Bu durum, özellikle küçük yatırımcıların ilgisini çeken halka arzlar açısından önemli.

MOGAN, ALVES, ARTMS Halka Arz Performansları

Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş. (MOGAN) hisseleri, henüz dördüncü işlem gününde olmasına rağmen, kurumsal satış baskısı altında işlem hacmini artırarak piyasanın odak noktası haline geldi.

11,33 TL’den halka arz edilen MOGAN, dördüncü tavan gününde 16,57 TL’ye yükseldi.

Mogan Halka Arz

Alves Kablo San. ve Tic. A.Ş. (ALVES) hisseleri de tavan serisiyle piyasanın ilgisini çekti. ALVES hisseleri, 19,45 TL’den halka arz edildikten sonra, 9’uncu tavan gününde 45,72 TL’ye ulaştı.

Yarın 10’uncu tavan gününe ulaşıp ulaşamayacağı merak konusu.

Alves Halka Arz

Artemis Halı A.Ş. (ARTMS) hisseleri de bugün, yüzde 8’lik el değiştirme oranıyla dikkatleri üzerine çekti. 25,35 TL’den halka arz edilen ARTMS hisseleri, 7’inci tavan serisinde 49,32 TL’ye yükseldi.

Yeni Halka Arz İçin Geri Sayım Başladı! Detaylar Belli Oldu Yeni Halka Arz İçin Geri Sayım Başladı! Detaylar Belli Oldu

Bu hareketlilik, hisse senedi piyasasının dinamik yapısını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Artms Halka Arz