Elektrik şirketi Gersan Elektrik (GEREL), borsada işlem gören YYLGD ile yeni bir sözleşme imzaladığını açıkladı.

Gersan Elektrik Gerel Siparis Aciklamasi

6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu 6,6 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketin Bedelsiz Tarihi Belli Oldu

Enerji santrallerinden evlerimizde kullanılan prizlere kadar hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üreten Gersan Elektrik (GEREL), Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada anlaşmanın detaylarına ilişkin bilgilendirme yaptı.

GEREL ve YYLGD Siparişte El Sıkıştı

GEREL'in KAP'a yaptığı bildirimde, şirket ile Borsa İstanbul'da işlem gören Yayla Agro Gıda (YYLGD) ile Busbar ve Kablo Kanalı satışına yönelik yaklaşık 725.000 USD bedelli sözleşme imzalandığı pay sahiplerine ve kamuoyuna açıklandı.

Söz konusu siparişe ilişkin gelmesi planlanan ek siparişlerle birlikte toplam siparişin yaklaşık 950.000 USD tutarında olması ise beklenenler arasında.

GEREL'in yaptığı KAP açıklamasında bu imzalanan sipariş sözleşmesinin şirket faaliyetlerine olumlu olarak yansıyacağı ise vurgulanan diğer önemli kısımlardan.

GEREL KAP Açıklaması

Borsada işlem gören elektrik firması GEREL'in, YYLGD ile gerçekleştirdiği iş ilişkisine ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimiz ile YAYLA AGRO GIDA firması arasında, Busbar ve Kablo Kanalı satışına yönelik yaklaşık 725.000,00 USD bedelli sözleşme imzalanmıştır. Gelmesi planlanan ek siparişlerle birlikte toplam siparişin yaklaşık 950.000,00 USD olması beklenmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."