1,5 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketten Bol Sıfırlı İş Anlaşması 1,5 Milyar Liralık Gelir Açıklayan Şirketten Bol Sıfırlı İş Anlaşması

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL), 3 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Amantadine hcl etken maddeli, ticari olarak Neomidantan adıyla bilinen ilacın Türkiye’deki ruhsat sahibi Olainfarm İlaç Ltd. Şti. (“Olainfarm Türkiye”) ve üretici firma Olainfarm JSC ile bir distribütörlük anlaşması imzalandığını duyurdu. Bu anlaşma çerçevesinde GEN, söz konusu ilacın Türkiye pazarındaki distribütörlüğünü üstlenecek ve bu ürünün yerel dağıtımını gerçekleştirecek.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Gİlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş. (“GEN”) ile Amantadine hcl etken maddeli, Neomidantan ticari isimli ilacın Türkiye’deki ruhsat sahibi Olainfarm İlaç Ltd. Şti. (“Olainfarm Türkiye”) ve üretici firma Olainfarm JSC arasında söz konusu ilaca yönelik bir distribütörlük anlaşması imzalanmıştır.

Ayrıca, GEN ile Olainfarm Türkiye arasında satış ve pazarlama haklarının devrine yönelik bir sözleşme imzalanmış, bu sözleşme ile Neomidantan’ın tanıtım, satış ve pazarlama hakları Olainfarm Türkiye tarafından GEN’e devredilmiştir.

Taraflar arasında teknik konulara yönelik sözleşmelerin imzalanması ve yasal süreçlerin tamamlanmasının akabinde söz konusu ilacın tanıtım, satış ve pazarlaması GEN tarafından yapılacaktır.

Anılan sözleşmeler ile Olainfarm JSC ve Olainfarm İlaç Ltd. Şti. GEN’in iş ortakları arasına katılmış olup, GEN’in Türkiye’deki ilaç portföyü genişlemiştir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.'' denildi.