Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride ihale anlaşması hakkında açıklama yapıldı.

Borsa İstanbul'da işlem gören birçok şirket yeni kararlarını, iş anlaşmalarını, sermaye artırım kararlarını ve pay geri alımlarını Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamaya devam ediyor. Yatırımcılar tarafından sıkıca takip edilen bu önemli açıklamalar sonrasında hisselerin değerlerinde değişim gözlemlenebiliyor. Yatırımcılar olabilecek bu değişimlere karşı gündemi takip ederken yatırımlarını da bu gelişmelere göre yönlendirebiliyor.

İHALE SONUCU KAP'A BİLDİRİLDİ

Türk İlaç yaptığı açıklamada son dönemde TURKFLEKS firması ile olan anlaşmanın sonucunu paylaştı. Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na bugün yapılan bildiride TURKFLEKS markası ile olan 128.215.976,95 TL'lik anlaşmanın ortaklık uhdesinde kaldığı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre ilgili ürünlerin satın alınması veya sağlanması konusunda kuruluşun yetkili olduğu ifade edildi. Yapılan açıklama sonrasında hisse değerinde nasıl bir değişim yaşanacağı da yatırımcılar tarafından takip ediliyor. 

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) tarafından 22 Nisan'da yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 4 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi TURKFLEKS markası ile  128.215.976,95 TL (KDV HARİÇ) tutarla ortaklığımız uhdesinde kalmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla."

Dev Holdingin En Çok Kazandıran 8 İştirak Şirketi! 5 Yılda Rekor Artış Görüldü Dev Holdingin En Çok Kazandıran 8 İştirak Şirketi! 5 Yılda Rekor Artış Görüldü

Borsa İstanbul'da TRILC koduyla işlem gören hisse 22 Nisan 16.11 itibariyle 22,14 TL'den işlem görüyor. Şirketin hisseleri aylık olarak yüzde 44,76 değer kazandı. Borsa İstanbul'da Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC)'nin yıllık ise yüzde 128,5 değer kazandığı görülüyor.