Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Özel Ecza Deposu ve Sağlık Kuruluşu Anlaşmaları hakkında bildiride bulundu. Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC)'nin KAP'a yapmış olduğu açıklamada satış anlaşmasının yapıldığı bildirildi.

YENİ ANLAŞMA KAP'A BİLDİRİLDİ

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.'nin 17 Nisan itibariyle yayınladığı bildiriye göre yurtiçinde 40 ecza deposu, 15 sağlık kurumu olmak üzere toplan 55 kurumla yapılan sözleşme ile birlikte 133.373.189TL değerinde TURFLEKS markalı serum ürünün satış anlaşmasının yapıldığı belirtildi. 

Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride şu ifadelere yer verdi;

"01.01.2024-31.03.2024 tarihleri arasında Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş firması olarak, yurtiçi yerleşik  40 ayrı Ecza deposu ve 15 ayrı Sağlık kurumu olmak üzere toplam  55 kurumla yapılan sözleşmeler neticesinde  133.373.189   TL KDV  dahil değerinde TURFLEKS markalı serum ürünümüzün satış anlaşması yapılmıştır.  Sözleşme çerçevesindeki ürünlerin tahsilatları yapılmış olup, 2024 yılı içerisinde müşterilerin belirleyeceği takvime göre sevkiyatları yapılacaktır.  Söz konusu satışların Kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına Oranı % 7’dir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi

Saygılarımızla."

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. (TRILC) yaptığı son anlaşmalarla birlikte hisse fiyatlarında yükselişe geçmişti. Şirket son günlerdeki yükselişini sürdürürken yeni anlaşmalara imza atmaya da devam ediyor. 2010 yılında BATTAL Holding bünyesinde  faaliyetlerini başlatan Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. beşeri ilaç ve aşı üretimi konusunda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2017 yılında seri üretimine başlanan TETADİF Td aşısıyla birlikte şirket Türkiye'nin difteri tetanos aşısında dışa bağımlılığı sona erdirdi.