Türkiye'nin en büyük yatırım şirketleri arasında yer alan İş Yatırım tarafından yayınlanan analize göre; BIST’de sektörüne göre ucuz olan ve en az %25 getiri potansiyeli olan şirketleri paylaştı.

İş Yatırım tarafından yapılan değerlendirmelere göre; Borsa İstanbul endeksi, USD bazında son 1 yılda gördüğü zirve noktalarını deniyor. 300 USD üzeri gelen kapanış hem TL bazından 10,000 seviyesini hem de 313-315 USD aralığını endeksin zorlayarak, yükseliş trendine devam edebileceğine dair sinyal veriyor. Bayram sonrası pozitif günlerde hacim artışı görmemiz durumunda pozitif trendin orta vade için devam etmesi olası.

İŞ YATIRIM ANALİZİ PAYLAŞTI

H A B E R

H A B E R2

Fotoğraf: İş Yatırım'dan alınmıştır.

Özak GYO (OZKGY) getiri potansiyeli yüzde 57,05 

Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketinden Yüzde 700 Rekor Bedelsiz Kararı

Vestel Beyaz Eşya (VESBE) getiri potansiyeli yüzde 25,07

Alarko Holding (ALARK) getiri potansiyeli yüzde 28,82

Teknosa İç ve Dış Tic. (TKNSA) getiri potansiyeli yüzde 30,38 

Anadolu Efes (AFES) getiri potansiyeli yüzde 28,21

Şok Marketler (SOKM) getiri potansiyeli yüzde 42,09

Tekfen Holding (TKFEN) getiri potansiyeli yüzde 65,48

MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK) getiri potansiyeli yüzde 38,5

Anadolu Hayat Emeklilik A. Ş. (ANHYT) getiri potansiyeli yüzde 27,27

İş Yatırım tarafından yapılan analiz doğrultusunda 9 şirket için yüzde 25 ve üstü getiri potansiyeli olabilecek şirketler paylaşıldı. 

EDİTÖR NOTU: Bu içerikte yer alan bilgi ve analizler İş Yatırım'dan kaynak gösterilerek alınmıştır. Genel bilgilendirme olarak bu içerik yayınlanmış olup bu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Halkaarz.com.tr yatırım tavsiyesi vermez.