Limak Çimento'nun (LMKDC) halka arz sonuçları konsorsiyum lideri Halk Yatırım Menkul Değerler tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC) halka arzının resmi sonuçları Halk Yatırım tarafından kamuoyuna açıklandı. LMKDC halka arzında kaç lot dağıtım yapıldı?

LMKDC hisselerinin yatırımcılara halka arzı 14-15-16 Şubat 2024 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirildi ve birim fiyatı 16,20 TL olan hisselerin toplamda 155.930.000 adet dağıtıldı.

2,52 Milyar Liralık Dev Halka Arz

Halka arzın büyüklüğü 2,52 milyar TL olarak açıklanırken bu süreçte tahsisat oranları; yurt içi bireysel yatırımcılar için yüzde 70, yurt içi kurumsal yatırımcılar için ise  yüzde 30 olarak gerçekleşti.

Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak Ülkemizin Holdinginden Enerji Firması Halka Arzı! 56 Milyon Lot Yatırımcı İle Buluşacak

LMKDC Halka Arz Kaç Lot Verdi?

Çimento şirketi LMKDC'nin halka arzında maksimum 36 adet Lot(583 TL) dağıtım yapıldı.

En Büyük Halka Arzlar Arasına Girdi

Halka arzda 3.243.525 yurt içi bireysel yatırımcıya pay dağıtımı gerçekleştirildi, yurt içi kurumsal yatırımcıların sayısı ise 298 olarak açıklandı. 2,52 milyar liralık halka arz büyüklüğüne ulaşan çimento şirketi, en büyük halka arzlar arasına yerleşti.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.