Son zamanların en gözde yatırım araçlarından biri olan ''Altın'' ile ilgili piyasada bir çok farklı bilgi dolaşırken, Altın ve piyasalar uzmanı İslam Memiş'ten herkesin içini rahatlatacak bir açıklama geldi. Son 1 yılda yatırımcısına yüzde 90'ın üstünde kazanç sağlayan Altın ve Altın yatırımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü yatırım uzmanının açıklamaları bu yazımızda detayları ile birlikte sizlerle yer almaktadır.

Haftanın son işlem günü olan bugün altın fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte Altın almak isteyenlerin araştırmalarına kulak veren ünlü isim İslam Memiş, kendi YouTube kanalı üzerinden değerlendirmelerde bulunarak şu açıklamalarda bulundu;

"Bütün yatırım araçları adeta dinlenme moduna geçti. Ya fırtına öncesi sessizlik var ya da biraz daha dinlenen bir piyasa var karşımızda."

"Ons altın 2315 dolar seviyesinde. Takip ettiğimiz bant aralığında herhangi bir değişiklik yok. Gram altın serbest piyasalarda fiziki tarafta 2447 lira seviyesinde Gram altında takip ettiğimiz seviye 2400-2450 lira bant aralığı."

"Onsu takip eden gram altın var. Gram altın yatırımcısı ons altını takip etmeye devam edecek. Ons altın nereye gram altın oraya. Dolar TL kurunda bir hareketlilik olmadığı için haliyle ons altını takip edeceğiz. Ons altında gerileme gram altında cılız gerilemeye neden oluyor."

"Gram altın almalıyım sorusuna evet yanıtı verebilirim.Yüzde 50'si ile dolar yüzde 50'si ile gram altın almak suretiyle altın yatırımımızı ikiye bölmemiz gerekiyor. Çünkü ons altın tarafında yaşanabilecek geri çekilme dolarla altın almak daha ucuza geleceği için dolar önemli bir faktör olacak."

"Merkez bankaları yılın ilk çeyreğinde çılgınlar gibi altın stokladı. Hane halkı 44,5 ton altın aldı. Bu alımlar hala devam ediyor."

"Altın fiyatları sakin olunca ya da gerileme olunca yatırımcılar tarafından çok giriş olmuyor. Altın ne zaman ki 2500-2600 lira seviyesini kıracak olsa bu sefer kuyumcularda kuyruklar oluşuyor."

"Altın fiyatları hazır bu kadar gerilemişken bunları alım fırsatına çevirmek lazım. Bundan sonraki süreçlerde ana trendin yukarı yönlü olduğunu bilmek gerekiyor." diyerek yatırımcıları bilgilendirdi.

Güncel Altın Fiyatları 10 Mayıs Cuma

Haftanın son işlem günü olan 10 Mayıs 2024 Cuma günü güncel altın fiyatlarını bu yazımızda sizlerle birlikte paylaştık. İşte 10 Mayıs Cuma günü güncel altın fiyatları 

Gram altın

Alış 2.439,38 TL

Satış 2.439,72 TL

Çeyrek altın

Alış 3.976,00 TL

Satış 4.054,00 TL

Şirket Hisseleri Yerle Bir Oldu! Erzincan Maden Faciası Sonrası Bir Günde Yüzde 53 Değer Kaybı Şirket Hisseleri Yerle Bir Oldu! Erzincan Maden Faciası Sonrası Bir Günde Yüzde 53 Değer Kaybı

Yarım altın

Alış 7.977,00 TL

Satış 8.107,00 TL

Cumhuriyet altını

Alış 15.882,00 TL

Satış 16.140,00 TL

ONS altın

Alış 2.353,67 TL

Satış 2.354,03 TL