Geçtiğimiz hafta başlayan İran ve İsrail arasında yaşanan savaş gerginliği sonrasında borsada karamsar hava devam ederken, son halka arz olan şirketler kayıplarına devam ediyor. Haftanın son işlem gününde son halka arz olan şirketlerden ''ENTRA'' işlem gününe düşüşle başlayarak tavan serisini yakalayamadı. 

Haftanın son işlem gününe de kayıplarla başlayan halka arz hisselerde kayıplar devam edecek mi ? Sorusu borsanın en çok merak edilenleri arasına girdi. Geçen hafta sonu başlayan İran'ın İsrail saldırıları sonrasında İsrail'in karşılık vermesine karşın savaş dedikoduları da giderek artmıştı.

Son Halka Arz ENTRA Kan Kaybediyor

4 Nisan 2024 tarihinde borsada işleme başlayan ENTRA, 5 tavan gününde sonra düşüşlere başladı. Savaş iddiaları sonrasında tavan serisini bozan enerji halka arzında son durum ne gelin hep beraber bakalım.

3.695.657.170 TL Halka arz büyüklüğü ile halka arz olan IC Enterra Yenilenebilir Enerji (ENTRA) şirketi ''10'' TL'den talep toplamıştı. Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. (ENTRA) halka arzında toplam talebi karşılanan bireysel yatırımcı sayısı 3.586.255 olurken, halka arz sonunda bireysel yatırımcıya ''77-78'' lot hisse dağıtımı yapılmıştı. 

15 Nisan 2024 tarihinde son tavan serisini yapan ENTRA, 5. işlem gününde de tavanda bekleyen 112 milyon lot alım emri ile işlemlerine kaldığı yerden devam ediyordu. 15 Nisan 2024 tarihinde  el değiştiren payların toplama oranı %1,04 olarak duyurulmuştu

ENTRA halka arzı 5. işlem gününde en yüksek seviyesini ''16,10'' seviyelerinde tespit ederken şuan saat 14.20 itibari ile ''13,84'' seviyelerinde yer almaktadır.

55

SPK Son Dakika Açıkladı! ''49,5'' Liradan Halka Arz Olacak SPK Son Dakika Açıkladı! ''49,5'' Liradan Halka Arz Olacak

Son Halka Arzlarda Güncel Durum Nedir ?

ENTRA ve daha bir çok halka arzda yaşanan son durumu da bu yazımızda sizlerle paylaştık. Son halka arz olan enerji şirketi ENTRA'da yaşanan düşüşler sonrasında diğer halka arzların da 19 Nisan 2024 tarihinde açılış seansı verileri şöyle listelendi;

2222