Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin dev bir sözleşmeye daha imza attığı açıklandı. Türk Savunma Sanayii devi tarafından açıklanan yeni sözleşmeye göre şirket Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile yeni sipariş anlaşması yaptığını duyurdu.

353 MİLYON DOLARLIK DEV SÖZLEŞME

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS) tarafından bugün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda şirket ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında kent güvenliğine yönelik projeler kapsamında sözleşmelerde değişiklikler yapıldığı bildirildi. Şirket tarafından bildirilen sözleşme değişiklikleri kapsamında ASELSAN'a toaplamda 353.863.000 dolar değerinde ilave kent güvenlik yönetim sistemi siparişlerinin verildiği belirtildi. Şirket tarafından yapılan bildiriye göre teslimatların 2027 yılının sonuna kadar tamamlanlanacağı belirtildi. 

ASELSAN şirketi son dönemde Savunma Sanayii Başkanlığı ile yaptığı son anlaşmalarda toplamda yaklaşık milyar dolarlık sözleşme imzaladı. Yapılan anlaşmalar sonrasında şirketin hisselerinde nasıl bir değişim yaşandığı da yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

Şirket tarafından KAP'a yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında kent güvenliğine yönelik mevcut projelere ilişkin sözleşme değişiklikleri yapılmıştır. Söz konusu sözleşme değişiklileri ile ASELSAN’a toplam 353.863.000,- ABD Doları tutarında ilave kent güvenlik yönetim sistemi siparişleri verilmiştir. İşbu sözleşme değişiklikleri kapsamında teslimatların 2027 yılı sonuna kadar Türk savunma sanayi ekosisteminde yer alan paydaşların da katkısı ile tamamlanması planlanmaktadır.

Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan alınan izne istinaden yapılmıştır."

ASELS HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da ASELS koduyla işlem gören şirket 13 Mayıs itibariyle 63,10 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 1,04 aylık bazda ise yüzde 8,61 oranında değer artışı yaşadı. ASELS hisseleri yatırımcısına altı ayda yüzde 53,45 kazanç sağladı. Şirket tarafından yapılan yeni dev sözleşmelerle birlikte fiyatlarda değişim meydana geleceği yatırımcılar tarafından öngörülüyor.