Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) tarafından 2 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Adana Fabrikası hakkında açıklama yapıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Adana ili Sarıçam ilçesinde Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikada, mekanik ve elektronik alt yapı ve üretimde kullanılacak olan ekipmanların hazır hale getirilerek sinyal ve otomasyon testleriyle beraber deneme üretimine başlandığı belirtildi.

KAP Açıklaması

Şirket KAP açıklamasında,

''Şirketimizin 13.12.2023 tarihli özel durum açıklamasına istinaden,

Adana ili Sarıçam ilçesinde Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikamızda, mekanik ve elektronik alt yapı ve üretimde kullanılacak olan ekipmanlar hazır hale getirilerek sinyal ve otomasyon testleriyle beraber deneme üretimine başlanmıştır. Bununla birlikte üretim tesisimizin devreye alınması için gerekli olan personel istihdamı büyük ölçüde sağlanmış olup ilgili personelin eğitim süreçleri devam etmektedir.

Bu testler sayesinde, üretim sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi hedeflenmektedir. Bu süreçte elde ettiğimiz test sonuçlarının değerlendirilmesi fabrikanın tam kapasite ile üretim süreçlerine başlaması için gerekli olup üretim sürecinin optimize edilmesi ve kalitenin artırılması için önemli veriler sağlamaktadır.

200 Milyon Euro'luk Onay İçin Yatırımcısına Açıklamada Bulundu 200 Milyon Euro'luk Onay İçin Yatırımcısına Açıklamada Bulundu

Fabrika yatırımımız hakkındaki gelişmeler ve diğer bilgiler paylaşılmaya devam edilecektir.'' denildi.

Seçim Sonrası Artışa Geçti

Haftanın 2. işlem gününe yüzde 1'Lik artış ile başlayan OFSYM, 46,32 Lira fiyatı ile pozitif görüntüde ilerlemektedir. Seçim sonrasında yatırımcıların alım yaptığı eski halka arz 10-11 Ağustos 2023 tarihinde yatırımcılarından ''27,20'' TL fiyat ile talep toplayarak halka arz olmuştu.