Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. (DARDL) şirketi tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride sermaye tavanı artırım kararı açıklandı. Yapılan açıklamada şirket tarafından 29 Nisan tarihinde gerçekleştirilen toplantı kapsamında sermaye tavanının yükseltilmesi gündemi kabul edildiği bildirildi.

Sermaye tavanı artırımı, bir şirketin sahip olabileceği maksimum sermaye miktarını artırmayı ifade eder. Sermaye artırımı sayesinde şirketler hedeflediği büyümeyi destekleyebilir. Sermaye tavanı artırımı şirketlerin yeni sermaye, yeni pazarlara giriş, araştırma ve geliştirme faaliyetlernin daha iyi yapılabilmesini sağlar.

SERMAYE TAVANI 5 MİLYARA ÇIKARTILACAK

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. (DARDL) tarafından bugün itibariyle yapılan Genel Kurul Toplantısı kapsamında şirketin kayıtlı sermaye tavanı tutarının büyük ölçüde artırılması için kararın alındığı belirtildi. Alınan yeni kararla birlikte önümüzdeki günlerde Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. (DARDL) mevcut kayıtlı sermaye tavanını  1.200.000.000TL’den 5.000.000.000 TL’ye çıkartacak. 

Geçtiğimiz sene itibariyle kayıtlı sermaye tavanı artırımı için SPK'ya sunulan başvurunun da onaylanması sonrasında Genel Kurul Toplantısında görüşülen konu neticeye bağlanarak kabul edildiği bildirildi. Şirketin yatırımcıları yapılan bu tavan artırımı kararı sonrasında hisse değerinde nasıl bir değişim olacağını merak etmeye başladı.

Gıda Şirketinden Yüzde 757 Bedelsiz Kararı Sonrası Hisseler Tavan Gördü Gıda Şirketinden Yüzde 757 Bedelsiz Kararı Sonrası Hisseler Tavan Gördü

Sermaye Tavanı Artırımı Drdnl

DARDNL HİSSESİ NE DURUMDA?

Şirket Borsa İstanbul'da DARDNL koduyla 29 Nisan itibariyle 7,57 TL'den işlem görüyor. DARDNL hissesinde aylık bazda yüzde 22,10 artış yaşanırken yıllık bazda ise yüzde 128,01 değer artışı sağladı. Yatırımcısını memnun eden hisse şirketin aldığı yeni kararlar doğrultusunda daha da yükselebilir.

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş. (DARDL) Genel Kurul Toplantısında kabul ettiği sermaye tavanı artışı ile birlikte şirketin finansal esnekliğini artırarak büyüme fırsatlarını daha iyi değerlendirebilmeyi hedefliyor. Şirketin aldığı bu yeni kararın hisse fiyatlarında nasıl bir değişim yaratacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. İlerleyen günlerde bu durumun şirketi nasıl etkileyeceği belli olacak.