Borsa İstanbul’da AKCNS koduyla işlem gören Akçansa Çimento’nun 2023 yılı finansal sonuçları açıklandı, şirketin net karı ve satış gelirlerinin beklentileri aştığı görüldü.

Akcansa Cimento Hedef Fiyat

Bu durum, Vakıf Yatırım’ın şirket için hedef fiyatını yükseltmesine yol açtı.

AKCNS Bilançosu Dikkat Çekti

Vakıf Yatırım, 27 Şubat’ta yayımladığı günlük raporunda, Akçansa Çimento’nun 2023 yılında net karını yüzde 23 artırarak 2,4 milyar TL’ye ulaştığını belirtti.

Şirketin net karına yılın ilk 9 ayında ertelenmiş vergi geliri katkı sağlarken, son çeyrekte enflasyon muhasebesi uygulaması nedeniyle bu etkinin kaybolduğu ifade edildi.

Akçansa Çimento’nun satış gelirleri ise yurt içindeki talebin güçlü olmasıyla birlikte yüzde 12 yükselerek 18,7 milyar TL’ye erişti.

Yatırım Bankası O Hisseden 9.6 Milyon Dolar Satış Yaptı Yatırım Bankası O Hisseden 9.6 Milyon Dolar Satış Yaptı

Hedef Fiyat 217 TL'ye Yükseldi!

Vakıf Yatırım, makro güncellemeler sonucunda Akçansa Çimento için hisse başı hedef fiyatını 210 TL’den 217 TL’ye çıkardı.

Aracı kurum, şirket için kısa vadeli “endeks üzeri getiri” ve uzun vadeli “tut” tavsiyesini korudu ve finansalların piyasa üzerindeki etkisinin “nötr” olmasını beklediğini bildirdi.

AKCNS Hisse Performansı

27 Şubat saat 13.20’de Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yüzde 0,9 düşüşle 9251 puanda hareket ederken AKCNS hisseleri yüzde 6 değer kaybederek endeksin altında kaldı.

AKCNS, 2024 yılına 142 TL’den girmişti. 26 Şubat’ta ise 171,1 TL’den kapanan hisseler, bilançonun ardından gelen satış baskısı ile tekrardan gerilemeye sebep oldu.

AKCNS, haftalık yüzde 8,6, aylık yüzde 3 düşerken yıllık yüzde 138 arttı.

Akcns Hisse Son Durum

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir