Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN)  tarafından 28 Mayıs 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İngiltere’de Şirket Kurulumu Hakkında açıklamalar yapıldı.

MAGEN Enerji şirketinin bugün itibari ile açılışta yüzde 2'lik artışı sonrasında yeni şirket kurulumu ile ilgili detaylar KAP açıklamasında duyuruldu. Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin 24.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında; yurt dışı (Avrupa, ABD, Kanada, Avusturalya ve İngiltere’de) büyüme hedeflerimiz kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri, ESG kriterleri çerçevesinde ve inovasyon odaklı stratejimiz doğrultusunda;

İklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ayrıca kendi alanlarında uzmanlaşmış global şirketler ile stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapmak suretiyle yatırımlar yapılması hedeflenmektedir.

Bu bağlamda Hollanda’da %100 bağlı ortaklığımız olacak şekilde 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle 26.04.2024 tarihinde Margun Climatech B.V. ünvanlı şirketimiz kurulmuştu.

Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı Bayram Öncesinde İki Şirket Bedelsiz Açıklaması Yaptı

Margun Climatech B.V.‘nın 21.05.2024 tarihinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İngiltere’de şirket kurulmasına ve gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verilmişti.

03.06.2024 tarihinde Margun Climatech B.V.‘nın, İngiltere’de %100 bağlı ortaklığı olarak 250.000.-GBP başlangıç sermayesiyle Margun UK Climatech Ltd ünvanlı şirketimiz kurulmuştur.

Yatırımcılarımız süreç hakkında gelişme oldukça bilgilendirilecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygı ile duyurulur.'' denildi.