Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN) tarafından 27 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı. Uzun zamandır sessiz halde işlemlerine devam eden sanayi şirketinden milyon dolarlık iş anlaşması duyuruldu. 

Holding Şirketinden Amerikalı Yatırım Açıklaması Holding Şirketinden Amerikalı Yatırım Açıklaması

Sanayi şirketi hakkında merak edilenleri ve imzalanan anlaşmanın detayları KAP aracılığıyla yatırımcılara duyuruldu. 13.862.868.-   USD (KDV Dahil) fiyat ile imzalanan anlaşma sonrasında sanayi şirketinin hissesinde dalgalanmalar görülmeye başlandı.

Sanayi şirketi,  Sermayesinin %85’ine sahip olunan Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin  yurt içinde bir firma ile İskenderun’daki özel endüstriyel tesisinin  üretimi ve  teslimi için 13.862.868.-   USD (KDV Dahil)  tutarında yeni bir sözleşme imzaladığı belirtildi. Söz konusu işin teslim tarihi Ekim 2024 olarak belirlendi.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada,

''Sermayesinin %85’ine sahip olduğumuz Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş,  yurt içinde bir firma ile İskenderun’daki özel endüstriyel tesisinin  üretimi ve  teslimi için 13.862.868.-   USD (KDV Dahil)  tutarında yeni bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu işin teslim tarihi Ekim 2024 olarak belirlenmiştir '' denildi.