Bugün itibariyle Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride Ayazağa Depoculuk şirketi hakkında açıklama yapıldı. AGROTECH Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. tarafındann alınan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş. şirketinin gelişmesi ve büyümesi için yapılan çalışma faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

3 MİLYAR TL CİRO KATKI

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. tarafından yapılan bildiride 2023'te satın alınan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş. için genişletme ve büyüme kapsamında yapılan faaliyetlerin yaklaşık olarak yıllık 3 Milyar TL ciroya katkı sağlanacağı açıklandı. İstanbul Ayazağa, Ankara İvedik, Antalya Döşeme altı, Konya Meran soğuk gıda zinciri depoları faaliyetlerine başladığını belirten şirket bu çalışmalar sonucunda ciroya katkı yapılacağını belirtti.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz 2023 yılı son çeyreğinde satın aldığı Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş. grup şirketimizin, ilgili satınalma işlemleri sonrasında genişletme ve büyüme kapsamında ülkemizde 4 farklı önemli lojistik bölgesinde faaliyetlerine başlamıştır. 

Bu yatırımlar sonucu;

Bu faaliyetleriyle birlikte yaklaşık 3 Milyar Türk Lirası ciro yıllık olarak bilançolara yansıyacaktır. 

İstanbul Ayazağa – Ankara İvedik – Antalya Döşeme altı – Konya Meran soğuk gıda zinciri depoları faaliyetlerine başlamıştır.

Frigofrik Üst Yapılı Gıda taşımacılığına uygun üretilmiş (-18/+4/+18) 3 farklı rejim ile 200 adet taşıma aracı ile g ıda taşımacılığı  yapılacaktır.
Günlük 4 depoda 12.000 palet hareket kapasitesi sağlanmıştır,

Akıllı soğuk hava depolarımız Depo içi -25 şoklu / -18 donuk / +4 soğuk / +18 serin / kuru olmak üzere ayarlanabilir odalı olarak tasarlanmıştır. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."