50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı 50 Lotunuz 195 Lota Çıkacak! Çimento Şirketi Bedelsiz Kararını Açıkladı

Türkiye'nin beyaz eşya sektöründe ki lider şirketleri arasında yer alan Vestel Elektronik, Cylinda AB'nin sermayesini de temsil eden şirketin 25 bin adet paylarının tamamının da satın alım işlemleri için sözleşme imzalandığını açıkladı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, şirketin bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında 8 Nisan 2024 tarihinde hisse alım sözleşmesi imzalandı.

VESTEL KAP'A DUYURDU

Şirket tarafından yatırımın, Vestel Elektronik’in uzun vadeli sürdürülebilir büyüme hedefine ulaşmasını desteklemesi ve Kuzey Avrupa ülkelerindeki pazar payını artırmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Açıklamada, “Şirketimizin marka odaklı, stratejik global büyüme hedefi doğrultusunda, beyaz eşya alanında faaliyet gösteren, Cylinda AB’nin sermayesini temsil eden her biri 1 İsveç Kronu (SEK) nominal değerde 25.000 adet paylarının tamamının satın alımı için, İsveç Rekabet Otoritesi nezdinde gerekli yasal iznin alınması ve kapanış tarihinde, hisse alım sözleşmesinde düzenlenen esaslara göre hisse alım bedelinin uyarlanarak ödenmesi kaydıyla, yüzde 100 dolaylı bağlı ortağı Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında 8 Nisan 2024 tarihinde (bugün) Hisse Alım Sözleşmesi imzalandı” ifadeleri yer aldı.

BAYRAM ÖNCESİ HİSSE YÜKSELMİŞTİ

Vestel Ramazan Bayramı öncesinde hisse yükselişe geçmiş ve piyasada da 23,06 TL'den kapanış yapmıştı. Gelecek yeni anlaşmalarla birlikte hissenin yaz aylarına kadar tekrardan yükselişe geçeceği uzmanlar tarafından konuşuluyor.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir.