Tav Havalimanları Holding A.Ş. (TAVHL), 23 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 işletme ve bakım hizmeti ihalesiyle ilgili bilgi verdi. Şirket, Kuveyt Sivil Havacılık İdaresi tarafından düzenlenen bu ihaleye teklif sunduğunu duyurdu. Bu teklif, TAVHL'nin bölgedeki operasyonel kapasitesini genişletme ve uluslararası alanda varlığını güçlendirme stratejisinin bir parçası olarak değerlendirilmektedir.

Sağlık Şirketi Art Arda Anlaşmalarını Duyurmaya Devam Ediyor Sağlık Şirketi Art Arda Anlaşmalarını Duyurmaya Devam Ediyor

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, Kuveyt Sivil Havacılık İdaresi tarafından düzenlenen, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Terminal 2 işletme ve bakım hizmeti ihalesine 23 Haziran 2024 tarihinde teklif sunmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi uyarınca, Yönetim Kurulumuzun söz konusu ihaleye ilişkin 24 Mayıs 2024 tarihli kararının açıklanması, gizliliği korunması gereken bir sürecin olumsuz yönde etkilenmemesi, Şirketimizin yasal hak ve menfaatlerinin korunması ve henüz kesinleşmeyen bir süreç ile ilgili olarak yatırımcıların yanıltılması risklerinin önlenmesi amaçlarıyla ertelenmişti.'' denildi.