Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş. (FADE) tarafından 25 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Yurtdışı Kuru Domates İhracaatı ile ilgili Firma görüşmeleri hakkında açıklama yapıldı.

Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş. (FADE) şirketi, ABD merkezli Walmart market zincirine kurutulmuş domates ihracaatı ile ilgili ön görüşmeyi gerçekleştirdiğini ve 1 yıllık gıda anlaşması imzaladığını yatırımcısı ile paylaştı. Şirket tarafından yapılan KAP açıklaması ile detaylar duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada,

''Şirketimiz Fade Gıda Yatırım San.Tic.A.Ş. , Amerika da yerleşik müşterisi vasıtasıyla, ABD merkezli Walmart market zincirine kurutulmuş domates ihracaatı ile ilgili ön görüşmeyi gerçekleştirmiş ve genel prensipte anlaşmıştır.

Bu görüşmeye istinaden ilk deneme sevkiyatı yakın bir tarihe gerçekleştirilecek olup; teslim sonucunda  mutabık kalındığı takdirde Walmart’ın bir yıllık kurutulmuş domates ihtiyacına yönelik karşılıklı olarak sözleşme imzalanacaktır.

Konu ile ilgili gelişmeler siz değerli yatırımcılarımız bilgisine sunulacaktır.'' denildi.

İş Yatırım Bugün Harekete Geçmesi Muhtemel 4 Hisseyi Açıkladı İş Yatırım Bugün Harekete Geçmesi Muhtemel 4 Hisseyi Açıkladı