Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

Borsadaki birçok hissenin inişli çıkışlı süreç yaşaması sonrasında kurumlar portföylerinde hisse değişimleri yapmaya başladı. Yatırım bankaları ve diğer kurumlarla birlikte toplamda 20 kurum 57 hisse için al önerisinde bulunuyor. Analistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yapılan bu öneriler yatırımcıların son dönemde ilgisini çekmeye başladı. Yatırımcılar analistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda kurumların yapmış olduğu AL tavsiyelerini dikkatlice inceliyor.

20 ARACI KURUMUN AL DEDİĞİ HİSSELER

Son dönemde borsada yaşanan ani gelişmeler sonucunda birçok hissede anlık değişimler meydana gelebiliyor. Aracı kurumlar tarafından yapılan "AL" önerileri günümüzde yaşanan bu anlık iniş-çıkışlar sonucunda uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerle birlikte değişim gösterdi.

20 kurum tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 57 hisse için "AL" önerisinde bulunuldu. Kurumlar tarafından  en çok önerilen hisse, 15 kurumun portföyündeki Turkcell (TCELL) oldu. Bu hisseyi 11 kurumun portföyündeki BİM izledi. İki hissenin ardından 8 kurumun portföyünde olan Yapı Kredi (YKB) ve Tüpraş (TUPRS) hisseleri de en çok önerilen hisse sıralamasında 3. sırada yerini aldı. 

20 Aracı Kurumun Model Portföyünde Bulunan O Hisseler

20 kurum tarafından yapılan değerlendirmelere göre uzmanlar en çok Turkcell, BİM, YKB, Tüpraş ve THY hisselerini öneriyor. Telekominasyon, mağaza, banka, akaryakıt ve havayolu şirketi olan bu hisselerin önümüzdeki süreçte değerlerinin yükselmesi bekleniyor. Yatırım bankaları ve aracı kurumlar tarafından yapılan değerlendirmeler yatırımcılar tarafından sıkıca takip edilmeye devam ediliyor.

Gedik Yatırım tarafından yapılan mart ayı sonunda model portföyünde Mavi Giyim'de dahil edildi. Hissenin portföye eklenme sebebinin 2023'e ilişkin olumlu finansal sonuçlara ve oldukça güçlü büyüme görünümüne dayandığını belirten Gedik Yatırım, hissenin 12 aylık hedef fiyatının da 165 TL'den 240 TL'ye çıktığının belirtti. Yatırım kurumunun ayrıca 2024 ilk yarıda marjlarda olası maliyet baskısının sürebileceği öngörüsü nedeniyle Şok Marketler'i portföyden çıkarttığı görüldü.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.