Borsa İstanbul'da işlem gören hisselerden yabancı oranı en yüksek olanlar belli oldu. Son 10 günde sürekli yabancı yatırımcı oranı artan şirketler yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ülkemizdeki birçok yatırımcı yurtdışı merkezli yatırımcıların hangi hisselere yöneldiğini günlük olarak takip ediyor. Yabancı yatırımcının gelmesiyle birlikte değeri büyük ölçüde artan hisseler yatırmcılara büyük kazançlar sağlayabiliyor. 

Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu Son Ayda Halka Arz Olan Şirketten Temettü Müjdesi! Tarih Belli Oldu

YABANCI YATIRIMCININ YÖNELDİĞİ HİSSELER

Borsa İstanbul'da işlem gören birçok şirket hissesi sadece ülkemizdeki yatırımcıların değil yabancı yatırımcıların da son dönemde ilgisini çekiyor. İş Yatırım tarafından hazırlanan günlük rapora göre günlük bazda yabancı oranı en çok artan şirket hisseleri sırasıyla; 

  1. Margun Enerji Uretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN): 42.77 bps,
  2. Esenboga Elektrik Uretim AS (ESEN) :19.5 bps,
  3. Alves Kablo Sanayi ve Ticaret AS (ALVES) :4.13 bps olmakta.

İş Yatırım tarafından yayınlanan rapora göre günlük bazda yabancı oranı en çok azalan hisseler ise;

Ulusal Faktoring A.Ş. (ULUFA) :-3.18 bps,

Loras Holding (LRSHO) :-2.04 bps,

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS) :-1.62 bps olmakta. 

10 GÜNDÜR YABANCI ORANI ARTIYOR

İş Yatırım yabancı oranı en çok artan ve azalan hisselerle birlikte son günlerde bu oranın sürekli yükseldiği ve azaldığı hisseleri de yatırımcılarına detaylı şekilde açıklıyor. Son günlerde yabancı oranı sürekli olarak artan hisseler; KSTUR:10 gün, KARSN:7 gün, AKSGY:6 gün, EKGYO:6 gün, ALGYO:5 olmakta. Bu hisselerin yabancı yatırımcı oranı bu şekilde devam ediyor.

Yabancı yatırımcı oranının sürekli olarak azaldığı hisseler ise; BRKVY:10 gün, CRFSA:10 gün, INVES:10 gün, MGROS:10 gün, MIATK:10 şeklinde gerçekleşti. Yatırımcılar bu verileri inceleyerek yatırımlarını şekillendirebiliyor. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.