Borsa İstanbul'da işlem gören birçok şirkete son dönemde yabancı yatırımcılar büyük ilgi göstermeye devam ediyor. Yabancı yatırımcı oranı artan hisseler belli oldu. İş Yatırım tarafından yayınlanan günlük verilere göre yabancı yatırımcı oranı yükselen hisseler belli oldu. Yatırım bankası tarafından yayınlanan bu veriler müşteriler için önemli analiz raporları da içermekte. 

Düşüşte Olan Restoran Zinciri 15 Milyondan Fazla Lotu Satışa Çıkaracak Düşüşte Olan Restoran Zinciri 15 Milyondan Fazla Lotu Satışa Çıkaracak

İş Yatırım tarafından günlük olarak yayınlanan veriler kişilerin yatırımlarını şekillendirmesinde büyük oranda etkili olabiliyor. 15 Mayıs tarihinde yabancı oranı en çok artan ve azalan hisseler belli oldu. Yabancılar günlük olarak en çok hangi şirketlere yöneldi?

YABANCI ORANI ARTAN HİSSELER

Yabancı yatırımcılar son dönemde Borsa İstanbul'da işlem gören birçok hisseye ilgisini artırdı. 15 Mayıs itibariyle İş Yatırım tarafından yayınlanan rapora göre günlük bazda yabancı oranı en çok artış gösteren 3 hisse şu şekilde;

  1. Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ETILR): 2.68 bps,
  2. Tek-Art İnşaat Ticaret Turizm Sanayi ve Yatırımlar A.Ş. (TEKTU): 2.45 bps,
  3. İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IZFAS): 2.37 bps

YABANCI ORANI AZALAN HİSSELER

İş Yatırım tarafından yayınlanan verilere göre yabancı oranı en çok azalan 3 hisse şu şekilde;

Silverline Ankastre (SILVR): -5.25 bps,

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRTEK): -4.16 bps,

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (BEGYO): -3.36 bps.

İş Yatırım'ın yayınladığı veriler kapsamında yabancı oranı sürekli artan hisselerden 5 tanesi; GEDIK:9 gün, TURSG:9 gün, AVGYO:8 gün, GEDZA:8 gün, NUGYO:8 oldu. Bu hisselerin yabancı oranı sürekli olarak artarken bazı hisselerde ise azalma yaşandı. Son zamanlarda yabancı oranı sürekli düşen hisseler ise; INVES:10 gün, MIATK:10 gün, ASTOR:6 gün, GOKNR:6 gün, IPEKE:6 oldu.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.