Bank of America (BofA) tarafından yatırımcılara uzun vadede "al" tavsiyesi verdiği hisseler belli oldu. Yabancı yatırımcının alacağı ve aldığı hisseler merakla araştırılırken bu süreçte de hisselerle ilgili haberler gündeme düşüyor.

Nvidia (NVDA) hisseleri son dönemde yaşanan artış sonrası da hiç olmadığı kadar popüler ve yatırımcıların da ilgisini çekmeyi başardı. Bank of America'da yatırımcıların dikkate alması gereken başka hisseler olduğu düşünüyor.

Bankanın da bu şirketlerin büyük yükseliş potansiyeline de sahip olduğu ve şimdilerde ise satın alınmaları için de zamanın geldiği ifade ediliyor. 

KROGER (KR)

Analist Robert Ohmes tarafından market fiyatları yüksek kalsa da Kroger'ın tüm silinirleri de ateşlendiği ifade edildi.

Ohmes tarafından da, “Alternatif kâr akışlarından gelen katkılar ve KR’nin eczane birimlerine artan odağı nedeniyle şirketin görünümünü hem yakın hem de uzun vadede destekliyoruz.” dedi.

Analistlere göre de Kroger, güçlü dijital varlıkların da gelişen ödül programına da sahip olurken Ohmes tarafından da Kroger mağaza açılışlarının da hızla sürdüğü ve hissede daha fazla da kazanmasına yol açması gerektiği düşünülüyor.

Şirket hisselerinin de, bu yıl yüzde 12 üzerinde artış gösterdiği ifade edilirken Ohmes tarafından da kısa süre önce de hisse için hedef fiyatını Wall Street'in de en yüksek seviyesi de olan 65 dolardan 70 dolara yükseldi.

BURLİNGTON (BURL)

Analist Lorraine Hutchinson’a göre, ise indirim perakendecisinin hisseleri bu yıl yüzde 16 artarken Burlington'ın daha gidecek yolu var.

Hutchinson, Burlington’ın göz ardı edilemeyecek kadar cazip “büyük satış ve marj iyileştirme fırsatlarına sahip olduğunu” söyledi.

“Önümüzdeki 5 yıl içinde şirket her yıl 100 net yeni mağaza açmayı planlıyor ancak bu sayının yıldan yıla artmasını bekliyor.” diyen Hutchinson, bunun da daha fazla gelir artışına yol açması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu Yatırım Bankası O 4 Hisse İçin Hedef Fiyatı Yükselterek 'AL' Önerisinde Bulundu

“Geri dönüş ivmesi ve devam eden olumlu fiyat dışı perakende temelleri göz önüne alındığında, Burlington bize göre daha iyi performans için iyi konumlanmış durumda.”

JPMORGAN CHASE (JPM)

Dünyanın en önemli kuruluşları arasında yer alan JP Morgan için de Analist Ebrahim Poonawala, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon ile yaptığı görüşmenin ardından yukarı yönlü bir ivmede olduğunu ifade ederek olumlu katalizörlerden bahsetti.

Bu da analiste göre bankayı “yukarı yönlü sürprizler için bir potansiyel” ile baş başa bırakıyor.

BofA ayrıca da ekonomide de gerileme görülmesi durumunda da hissenin savunulabilirliğine de sahip olduğunu ifade etti. Hisseler son 12 ayda 53% artış gösterdi.

Analist, “İzlediğimiz bankalar arasında JPM’nin hem bilanço açısından hem de rekabet avantajını esnetme yeteneği göz önüne alındığında uygulama açısından en iyi konumda olduğunu düşünüyoruz.” diyor.