Deniz Yatırım tarafından yapılan son hisse araştırmasıyla birlikte 2 hisse için hedef fiyat belli oldu. Yatırım bankası iki hisse için 'AL' tavsiyesinde bulundu. Son dönemde şirketler tarafından açıklanan bilançolar sonrasında yatırım bankaları hisselerin hedef fiyatlarında güncellemeye giderek 'AL', 'TUT', 'SAT' tavsiyelerinde bulunuyor. Yatırımcılar bankalar tarafından yapılan yeni AL tavsiyelerini yakından takip ediyor. 

2 HİSSE İÇİN 'AL' VERDİ

Deniz Yatırım tarafından yapılan otomotiv sektörü araştırmasında iki şirket için birçok detay açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2024 yılı Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %25,2 oranında artarak 295.519 adet olarak gerçekleştirildiği bildirildi. Yatırım bankası tarafından  yapılan araştırma sonucunda iki şirket için hedef fiyatlar büyük oranda yükseltildi. 

  • Ford Otosan (FROTO) için 1.880 TL hedef fiyat ile AL tavsiyesi verildi. Getiri Potansiyeli: %61
  • Tofaş (TOASO) için 448,80 TL hedef fiyat ile AL tavsiyesi verildi. Getiri Potansiyeli: %43

Deniz Yatırım tarafından yapılan sektör araştırmasına göre iki hisse için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Ford Otosan için 12-aylık hedef fiyatımızı 1.158,70 TL’den 1.880,00 TL’ye, Tofaş için 12-aylık hedef fiyatımızı 340,00 TL’den 448,80 TL’ye yükseltiyor, her iki hisse için de Gözden Geçiriliyor şeklindeki düşüncemizi yeniden AL yönünde revize ediyoruz." 

İki hisse için yapılan 'AL' tavsiyesi binlerce yatırımcının ilgisini çekerken verilen tavsiyeler neticesinde birçok kişi yatırımlarını bu şekilde yönlendirecek. İki şirketin yatırım bankası tarafından belirtilen hedef fiyatlara ulaşıp ulaşmayacağı önümüzdeki süreçte belli olacak.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı 133 Milyon Lira Net Geliri İle Temettü Kararı Açıkladı