BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BMSTL) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin ABD'de şirket kuracağı açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada yeni şirketin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki stratejik bir konumda kurulduğu bildirildi. KAP bildirisini yapan Birleşik Metal Sanayi kurduğu şirketin sermayesini ve ABD'deki adresi hakkındaki detayları da yatırımcılarla paylaştı.

ABD'DE ŞİRKET KURULDU

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BMSTL) tarafından 16 Mayıs tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin ABD pazarındaki varlığını güçlendirmek ve satış hacmini yükseltmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir şirketin kurulduğu bildirildi. Yeni şirketin 10 bin dolar sermaye ile Westheimer Houston'da kurulduğu bildirildi.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde ise şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin Yönetim Kurulu, 01.03.2024 tarihinde ABD pazarındaki varlığını güçlendirmek ve satış hacmini artırmak amacıyla, stratejik bir konumda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nde %100 oranında bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir şirket kurulmasına karar verdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklamıştı.

Söz konusu bağlı ortaklık, BMS STEEL US INC ünvanıyla 10.000 USD sermaye ile 5444 Westheimer #1000 Houston TX 77056 adresinde kurulmuştur.

Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi Lotlarınız 8 Kat Artacak! SPK'dan Bedelsize Onay Verildi

İlgili bağlı ortaklık, BMS Tel’in satış ve pazarlama faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde katkı sağlaması amacıyla kurulmuş olup Tescil işlemi gerçekleşmiştir.

BMS STEEL US INC,Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olması sebebiyle, Şirketimizin finansal raporları  2.çeyrek (30.06.2024 tarihinde sona eren ara hesap dönemini kapsayacaktır) itibariyle konsolidasyona tabi olacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla"

YÜZDE 250 GETİRİ SAĞLADI

Borsa İstanbul'da BMSTL koduyla işlem gören şirketin hisseleri 16 Mayıs itibariyle 33,24 TL'den işlem görüyor. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 1,34, aylık bazda ise 1,16 oranında değer artışı yaşadı. Şirket hisseleri uzun vadeli yatırımcısına 2022 Mayıs'tan bu yana yüzde 253,62 oranında getiri sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.