Türkiye'de halka arz olacak şirket sayısı her geçen gün artıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından gelen bildirime göre Çimko Çimento halka arz başvurusunun yapıldığı öğrenildi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'ya başvuru yapan şirketler bu süreçte de halka arz olmayı bekliyor.

Gelen haberlere göre de Konukoğlu ailesine de ait olduğu bilinen çimento sektöründe ki bir şirketin de halka arz olacağı ifade edildi. Çimko Çimento tarafından gelen son dakika haberlerine göre de halka arz için de taslak izahnamenin yayınlandığı ifade edildi.

Gelen bilgilere göre söz konusu şirketin 18 milyon 842 bin 104 TL nominal değerli paylarını ortak satışa çıkaracağı ve toplamda 75 milyon 789 bin 472 TL nominal değerli payları halka arz edeceği bildirildi. Şirketin halka arz işlemi sonrası halka açıklık oranı ise çıkarılan sermayenin yüzde 20'lik kısmı kadar olacak.

ÇİMKO ÇİMENTO HALKA ARZ NE ZAMAN?

Çimko Çimento tarafından SPK'ya sunulan taslak izahnameye göre de paranın kullanılacağı yerler de belli oldu:

Çimento, Hazır Beton ve AGREGA İş Kollarında Yapılacak Yatırımlar ile Yurt İçi ve Yurt Dışı Şirket ve Varlık Alımları: Yüzde 40-60.

Çimko Çimento şirketinin halka arzının 2024 yılının son çeyreğinde halka arz olması bekleniyor.

Yiğit Akü Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı! Talep Toplama Ne Zaman Yiğit Akü Halka Arzı SPK Tarafından Onaylandı! Talep Toplama Ne Zaman

ÇİMKO ÇİMENTO HALKA ARZ

Sanko Holding bünyesinde yer alan Çimko'nun yolculuğu 1995 yılında Adıyaman Fabrikası'nın özelleştirilmesiyle başlamış; günümüzde ise Narlı, Adıyaman ve Bartın’da bulunan 3 entegre çimento fabrikası, 1 öğütme tesisi, Gaziantep ve Kilis'te 2 paketleme tesisi ve 13 ilde toplam 35'i aşkın hazır beton tesisi ile devam ederek sektörde öncü bir konuma gelmiştir. Ülkemize değer katmak için 2000'den fazla çalışan, yıllık yaklaşık 9,4 milyon ton çimento ve 5,4 milyon ton klinker kapasitesi ile hizmetlerine operasyonel mükemmelliğinden ve kalitesinden ödün vermeden devam etmektedir.