Borsa İstanbul'da bugün işlem hacmi yüksek şirketler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a iş ilişkisi açıklamaları geldi.

Borsa İstanbul (BIST100) endeksinde bugün 2 Nisan 2024 Salı günü itibariyle günü negatif seyirde kapattı. Güne pozitif başlayan borsa ikinci yarısında gelen sert satışlar sonrasında %1,27 düşüşle beraber 9040.87 puan seviyelerinde günü tamamladı. BIST 100 endeksinde işlem hacmi 105 milyar TL olduğu günde şirketler tarafından da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yeni iş ilişkileri, sermaye artırımları, halka arz izahnamesi, şirket kuruluşları ve ihale gibi açıklamaları geldi.

19 ŞİRKETTEN İŞ İLİŞKİ AÇIKLAMALARI

Astor tarafından yapılan açıklamada:

"Şirketimiz ile İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. arasında Türkiye’nin ve dünyanın sayılı büyük güç transformatörlerinden biri olan 675 MVA, 400/21kV transformatörü üretimi için 01.04.2024 tarihinde 5.300.000 USD (165.866.150 TL, TCMB satış kuru alınmıştır) tutarında sözleşme imzalanmıştır.

Yapılan sözleşmenin 2023 yılı hasılata oranı % 0,98’dir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla," ifadelerine yer verildi.

ODAS tarafından gelen açıklamada:

"Özbekistan’ın Khorezm bölgesinde yer alan ve güncel durum itibariyle 158 MW kurulu güç ile üretimine devam eden Doğalgaz Çevrim Santrali’nin, Özbekistan Enerji Bakanlığı’na bağlı National Electrics Grid of Uzbekistan (NEGU) tarafından bakanlık resmi kabulü yapılarak 174 MW kurulu güce ulaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

EUPWR tarafından gelen açıklamada:

"Yönetim Kurulumuzun 02/04/2024 tarihinde almış olduğu 2024/2 Sayılı karar ile, şirketimizin %70 bağlı ortaklığı ve Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Tic. A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı olan Europower World Enerji A.Ş. hisselerinin %30’una karşılık gelen Muhittin Behiç HARMANLI, Ali Gökhan ÖZTÜRK, Ramin MALEK ve Mesut BAZ’ a ait toplam 300.000, -TL (Üç yüz bin, Türk lirası) nominal değerli hisselerin devir alınmasına karar verilmiştir. Devir işlemleri sonrası, Europower World Enerji A.Ş. şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olacaktır.

Bilindiği üzere Europower World Enerji A.Ş., Girişim Elektrik Grubu’nun Yüksek Gerilim Güç Transformatörü üretim faaliyetini üstlenmiştir.

Hisse devri ile ilgili tescil işlemleri gerçekleştikten sonra tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor Halka Arz Şirketi Milyon Dolarlık Anlaşma İle Zirveye Koşuyor

Saygılarımızla, " ifadelerine yer verildi.

AGROT tarafından gelen açıklamada:

"Şirketimizin 26.03.2024 tarihinde yerli ve milli elektrikli araç üretimimiz hakkında yapmış olduğu bildirim ile ilgili olarak;

02 Nisan 2024 Salı günü (Bugün) saat 20.00‘da yerli ve yabancı basının da katılacağı, dijital ve yerel kanallarda canlı yayınların yapılacağı kapsamlı bir lansman törenimiz olacaktır.

Bugün gerçekleştireceğimiz söz konusu lansmanımızda;

Yerli Elektrikli Araçlarımız, 

Yerli ve Milli Elektrikli Araç Motorlarımız,

İnsansız Kara Araçlarımız,

Yerli Batarya Çözümlerimiz tanıtılacak, 29 Ekim 2024 tarihinde ülkemizde satışa başlayacak olan araçlarımızın servis ağı, bayi alt yapısı ve 2024 yılı yol haritamız kapsamlı olarak paylaşılacaktır.

Lansman ile ilgili canlı yayınımızı saat 20:00’den itibaren web sayfamızdan (https://agrotechgrup.com.tr) ve kurumsal sosyal medya kanallarımızda paylaşacağımız canlı yayın linklerinden izleyebilirsiniz.

Tüm ortaklarımız ve paydaşlarımıza saygı ile duyururuz." ifadelerine yer verildi.

 • Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. (PASEU) yeni Terminal Hizmet Alanı Kiralanması Hakkında açıklama yapıldı.
 • Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) Sosyal Güvenlik Kurumu ile Naglazyme 1 Mg 5 Ml 1 Flk. İsimli İlaç için Alternatif Geri Ödeme Anlaşması İmzalanması hakkında açıklama yapıldı.
 • İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) Güneş Enerjisi Santrali (GES) Yatırımları hakkında açıklama yapıldı.
 • Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş (ALVES) Yeni bayi anlaşması hakkında açıklama yapıldı.
 • Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (GESAN) yeni iş sözleşmesi hakkında açıklama yapıldı.
 • Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO) Tadilat Yapı Ruhsatı Revizesi hakkında açıklama yapıldı.
 • VBT Yazılım A.Ş. (VBTYZ) yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı.
 • Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KATMR) Maddi Duran Varlık Satışı  hakkında açıklama yapıldı.
 • Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PNLSN) yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı.Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE) Cinnamon Lab Firması ile İş Otaklığı (Joint Venture) Görüşmelerinin Başlaması hakkında açıklama yapıldı.
 • 1000 Yatırımlar Holding A.Ş. (BINHO) Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A.Ş. Hakkında hakkında açıklama yapıldı.
 • Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. (ARASE) 2024 Şebeke Tesis Yatırım Planlaması hakkında açıklama yapıldı.
 • Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) ürün satışları hakkında açıklama yapıldı.
 • Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL)  yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı.
 • Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) Adana Fabrikası hakkında açıklama yapıldı.