10 Haziran günü Borsa İstanbul, seans açılışı öncesinde finansal raporlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) göndermeyen 2 şirketin pay sıralarının geçici olarak işleme kapatılmasına karar verdi. Borsa İstanbul A.Ş. tarafından yapılan açıklamaya göre, Diriteks Diriliş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DIRIT) ile Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi Ticaret A.Ş. (CASA) şirketlerinin finansal raporları, son gönderim tarihine kadar Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) iletilmemişti. Bu nedenle, söz konusu şirketlerin pay sıraları geçici olarak işleme kapatıldı. Ancak, şirketlerin finansal raporlarını açıklaması veya SPK'dan ek süre talep etmeleri durumunda, pay sıralarının yeniden işleme açılması bekleniyor.

Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler

KAP Açıklaması

Yapılan KAP açıklamasında,

''CASA.E pay sırası ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.

DIRIT.E pay sırası ilgili şirketin finansal raporlarının son gönderim tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.'' denildi.