Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması Yakından Takip Edilen Halka Arz Şirketinden Toplu İş Anlaşması

Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) söz konusu siparişlere ilişkin yatırımcılarını bilgilendiren Meka Beton Santralleri (MEKAG), 2023 yılında halka arz edilmişti ve bu süreçte pay sahiplerinin yüzünü güldürmüştü.

Mekag Halka Arz

Beton santralleri, kırma ve eleme tesislerinin üretimi alanlarında çalışan MEKAG, KAP'a yaptığı bildirimde ise üç farklı şirketten sipariş sözleşmesi aldığı konusunda pay sahiplerini bilgilendirdi.

MEKAG, bugün yurt içi yerleşik üç farklı şirketten Kırma Eleme Ekipmanları ve Beton Santralleri Siparişi aldığını KAP'a bildirdi.

Üç Sipariş İçin 656 Bin Euro Ödeme Alacak

Sipariş bedellerinin KDV dahil toplam 656.400 Euro olduğunu vurgulayan MEKAG, bu üç sözleşme ile cirosuna oldukça katkı sağlayacak.

Siparişe konu olan tesisin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin içinde bulunduğumuz 2024 yılının Mayıs ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

MEKAG KAP Açıklaması

MEKAG'ın söz konusu siparişler hakkında yaptığı KAP duyurusu:

"Şirketimiz, yurt içi yerleşik üç şirketten bugün (08.03.2024) Kırma Eleme Ekipmanları ve Beton Santralleri Siparişi almıştır. Sipariş bedelleri KDV dahil 656.400 (AltıYüzElliAltıBinDörtYüz) EUR 'dur.

Sipariş konusu tesisin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mayıs 2024 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır."