Yatırımcıların büyük bir umutla halka arzına katıldığı Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), halka arz edildiği 22 Şubat tarihinden bu yana yükselişini sürdürüyor.

Lmkdc Halka Arz Tavanda Kac Lot Var

İlk işlem gününden bu yana hisse değerini iki katına çıkaran LMKDC, aynı zamanda bu süreçte pay satışıyla elde ettiği gelire ilişkin açıklamalarda bulundu.

LMKDC hakkındaki ilgili haber için tıklayınız.

Tam 2,4 Milyar Liralık Alım Yaptı!

Onaylı izahnamede halka arz gelirinin kullanım alanlarına değinen çimento firması, taahhüt edildiği gibi halka arz geliri ile söz konusu milyarlık yatırımın gerçekleştirildiğini kamuoyuna duyurdu ve konuya ilişkin detaylar hakkında pay sahiplerine bilgi verdi.

Şirketin onaylı izahnamesinde yer alan "Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri" başlıklı bölümde bahsedilen dev satın alımın gerçekleştirildiği LMKDC tarafından bildirildi.

Gözler Perşembe Gününde ''Bedelsiz Onayı Bekleyen Şirketler'' Gözler Perşembe Gününde ''Bedelsiz Onayı Bekleyen Şirketler''

Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları LMKDC'nin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikası 2.472.000.000 TL karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralındı.

Söz konusu milyarlık ödemenin yapılmasında halka arz geliri ve şirket kaynaklarının kullanıldığı vurgulandı.

LMKDC KAP Açıklaması

Yeni borsa devi LMKDC'nin konuya ilişkin yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

"Şirketimizin halka arz izahnamesinin "Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri" başlıklı 28.2 sayılı bölümünde bahsedildiği üzere, Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları şirketimizin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikası 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralınmıştır. Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanılmıştır."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.